×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. oktobris, 2012
Drukāt

Diplomāts: Kanādiešu karavīrs spiegojis Krievijas labā

Kanādiešu karavīrs, kurš šomēnes atzinies spiegošanā, strādājis Krievijas labā, piegādājot Maskavai slepenu informāciju par Kanādu, kā arī ASV, apliecināja Savienoto Valstu vēstnieks Otavā.

Kanādas valdība līdz šim atteikusies atklāt, kurai ārvalstij karaflotes izlūkdienesta virsnieks Džefrijs Pols Delils nodevis slepenu informāciju. Tiesa, arī kanādiešu mediji jau iepriekš ziņojuši, ka noslēpumi izpausti Krievijai. Delils “atzinis savu vainu, ka viņš ir pārdevis Savienoto Valstu noslēpumus un Kanādas noslēpumus krieviem. Tas, saprotams, nav nekas labs”, intervijā telekanālam CTV atzina vēstnieks Deivids Džeikobsons. Viņš atteicās izpaust, kādu informāciju Delils izpaudis, vien norādīja, ka tie bijuši “ļoti slepeni materiāli”. “Mums šādas problēmas ir bijušas arī agrāk, un mēs gribam būt pārliecināti, ka kanādieši ir pārliecināti, ka nekas tāds vairs neatkārtojas,” sacīja vēstnieks. “Mums ir pārliecība, ka kanādieši ir uzticami sabiedrotie un ka mēs varam arī turpmāk strādāt ar viņiem kopā.”

40 gadus vecais analītiķis Delils strādāja karaflotes izlūkošanas centrā, kas apstrādā satelītu un bezpilota lidmašīnu virs Atlantijas okeāna ziemeļdaļas iegūto novērošanas informāciju. Tur strādājot, viņam bija pieejama informācija no vairākām NATO valstīm. Delils kalpojis Maskavai kopš 2007. gada. Viņš slepenu informāciju saglabājis miniatūrā cietajā diskā un reizi mēnesī to nosūtījis uz Krieviju, vēsta raidsabiedrība CBS. Par saviem pūliņiem viņš saņēmis 3000 dolāru (1600 latu) mēnesī. Ja Delila vaina tiks pierādīta tiesā, maksimālais sods, ko viņam var piespriest, ir mūža ieslodzījums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+