LETA/AFP

Diplomātus lūdz tulkot tetovējumus un ietekmēt lauleni 0

Lielbritānijas diplomāti aizvadītajos 12 mēnešos saņēmuši daudzus neparastus lūgumus pēc palīdzības, tostarp palīdzēt pārtulkot frāzi tetovējumam un piespiest laulāto draugu uzlabot fizisko formu.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Veselam
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33
Lasīt citas ziņas

Kāds vīrietis Stokholmā lūdzis vēstniecības darbiniekiem pārbaudīt datus par kādu sievieti, ar kuru viņš iepazinies internetā, bet kāds vīrietis Romā lūdzis pārtulkot frāzi tetovējumam, ko gribējis izveidot.

Daudziem diplomātiem lūgts arī ieteikt labākās vietas futbola maču vērošanai, kā arī diplomāti tirdīti par biļetēm uz 2012.gada olimpiskajām spēlēm. Diplomātiem prasīta arī kontaktinformācija, lai sazinātos ar britu rokgrupas “The Beatles” bijušā dalībnieka Pola Makartnija sievu Nensiju Ševelu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pekinā britu konsulātā pēc palīdzības griezusies kāda sieviete, kura iegādājusies futbola apavus, kas ražoti Ķīnā, bet esot sliktas kvalitātes. Savukārt Telavivā kāda sieviete lūgusi vēstniecībai piespiest viņas vīru uzlabot fizisko formu un lietot veselīgu uzturu, lai viņi varētu tikt pie bērna.

Savukārt Kambodžā kāds vīrietis, kurš bija nokļuvis slimnīcā pēc trieciena ar akmeni, kuru bija neveiksmīgi izgrūstījis kāds pērtiķis, prasīja vēstniecībai palīdzēt piedzīt kompensāciju. Vīrietis vēlējās arī garantijas no diplomātiem, ka nekas tāds neatkārtosies.

Savukārt Monreālā Kanādā kāds vīrietis lūdzis britu konsulātam informāciju, lai varētu uzrīkot derības par Lielbritānijas pases krāsu. Bet Malaizijas galvaspilsētā kāds pāris lūdzis konsulātam finansiālu palīdzību, lai nosūtītu savu bērnu uz starptautisku skolu.

2011.gada februārī Lielbritānijas Ārlietu ministrija Malagā Spānijas dienvidos izveidoja speciālu centru, kas kārto nekonsulārās prasības, ko saņem britu vēstniecības Eiropas dienvidos.

Kopš atvēršanas centrs saņēmis 131 211 zvanus, no kuriem 39% bijuši jautājumi, kas saistīti ar dzīvesveidu, nevis nopietnām problēmām.

“Ārlietu ministrijas personāls ik gadu visā pasaulē palīdz daudziem tūkstošiem britu pilsoņu, kas saskārušies ar nopietnām grūtībām. Svarīgi, lai cilvēki saprot, ko mēs varam vai nevaram darīt, lai atbalstītu viņus, kamēr viņi atrodas ārzemēs,” norādīja konsulāro lietu ministrs, piebilstot, ka vēstniecībām nav jāpalīdz pilsoņiem organizēt atpūtas braucienus un sabiedrisko dzīvi.