×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
21. decembris, 2016
Drukāt

Direktoru darbu izvērtēs

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valdība vakar pieņēma jaunus noteikumus, kas turpmāk regulēs izglītības iestāžu un izglītības programmu akreditāciju, kā arī izglītības iestāžu vadītāju novērtēšanas kārtību.

Noteikumi Izglītības kvalitātes valsts dienestam (IKVD) dod tiesības ierosināt ārkārtas akreditāciju un ārkārtas izglītības iestādes vadītāja novērtēšanu pēc izglītības iestādes dibinātāja vai Izglītības un zinātnes ministrijas ierosinājuma.

Būtisks jauninājums ir izglītības iestāžu vadītāju novērtēšanas ieviešana. Izglītības iestāžu vadītāju novērtēšana notiks reizi sešos gados vienlaikus ar kārtējo akreditāciju, savukārt iestādes dibinātājam būs jāvērtē izglītības iestādes vadītājs vismaz reizi divos gados. Vērtēšanas rezultāti tiks ņemti vērā, lemjot par izglītības iestādes vadītāja materiālo stimulēšanu. Vērtējums “neapmierinoši” kaut vienā kritērijā dos IKVD tiesības pieņemt lēmumu par vadītāja neatbilstību ieņemamajam amatam un rosināt izglītības iestādes dibinātājam pārtraukt ar viņu darba tiesiskās attiecības.

Pildot Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) rekomendāciju veicināt izglītības iestādes dibinātāja iesaisti izglītības iestāžu pašvērtēšanas procesā, ir pastiprināta izglītības ie­stādes dibinātāja (visbiežāk tā ir pašvaldība) loma izglītības kvalitātes nodrošināšanā. Dibinātājam regulāri jāpārrauga un jāsniedz atbalsts izglītības iestādei akreditācijas ekspertu ieteikumu ieviešanā, bet gadījumā, ja izglītības programma konstatēto nepilnību dēļ akreditēta tikai uz diviem gadiem, jāizstrādā rīcības plāns nepilnību novēršanai un ieteikumu ieviešanai. Arī šī plāna nepildīšanas gadījumā varēs ierosināt ārkārtas akreditācijas procesu.

Ministru kabineta noteikumi stāsies spēkā 2017. gada 1. janvārī, bet pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju novērtēšana, kas arī paredzēta OECD rekomendācijās, tiks sākta no 2018. gada 1. janvāra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+