Kultūra
Mūzika

Diriģentam Vasilijam Sinaiskim – tituls “conductor emeritus” 0


Goda diriģenta titulu Vasilijs Sinaiskis saņems pateicībā par visu, ko savulaik darījis Latvijas simfoniskā lauka un latviešu mūzikas kopšanā.
Goda diriģenta titulu Vasilijs Sinaiskis saņems pateicībā par visu, ko savulaik darījis Latvijas simfoniskā lauka un latviešu mūzikas kopšanā.
Publicitātes foto

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) kādreizējam vadītājam Vasilijam Sinaiskim piektdien, 3. novembrī, tiks piešķirts LNSO goda diriģenta tituls.

Viņa vadībā no 1975. līdz 1987. gadam būtiski mainījās LNSO spēles kvalitāte un paplašinājās tā koncertdarbības lauks ārpus Latvijas teritorijas. Orķestris ieguva jaunu skanējumu un jaunus tehniskos un mākslinieciskos impulsus. Sinaiskis veicināja vairāku Latvijas komponistu jaundarbu tapšanu un diriģēja to pirmatskaņojumus. Goda diriģenta jeb “conductor emeritus” titulu Sinaiskis saņems pateicībā par visu, ko savulaik darīja Latvijas simfoniskā lauka un latviešu mūzikas kopšanā. Šo titulu orķestri visā pasaulē mēdz piešķirt saviem kādreizējiem mākslinieciskajiem vadītājiem par īpašiem nopelniem ilggadējas sadarbības laikā. Par godu šim notikumam 3. novembrī Lielajā ģildē plkst. 19 LNSO Sinaiska vadībā atskaņos koncertu “Elgars un Enigma”, kam diriģents izvēlējies angļu komponista Edvarda Elgara opusu “Enigma”, kā arī latviešu simfoniju meistara Jāņa Ivanova 21. simfoniju. Savukārt no krievu mūzikas programmā iekļauts Sergeja Prokofjeva spilgtais “Pirmais klavierkoncerts”, kurā pirmoreiz Rīgā varēs dzirdēt kubiešu pianistu Horhi Gonsalesu Buahasanu.

LA.lv