×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. februāris, 2016
Drukāt

Diriģente: Ja vēlas piedalīties simtgades Dziesmu svētkos, korim jāpievienojas nekavējoties (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Kori sākuši aktīvu repertuāra gatavošanu 2018.gadā gaidāmajiem Vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem, kas būs veltīti Latvijas 100 gadu jubilejai, tādēļ cilvēkiem, kuri vēlas piedalīties, koriem jāpievienojas nekavējoties, intervijā “Rietumu radio” sacīja Liepājas koru apriņķa virsdiriģente Ilze Valce.

“Repertuāram ir jāieguļas. Katrs skaņdarbs, ko atskaņo otro, trešo reizi, slīpējas un iegūst savu pilnīgo formu,” sacīja Valce. “Es aicinu visus dziedātājus, ja kāds vēlas piedalīties simtgades dziesmu svētkos, neatlikt to uz pēdējo gadu, bet darīt to tūlīt, nekavējoties. 30 skaņdarbus no galvas iemācīties vienā gadā nav vienkārši.”

Kā pastāstīja Valce, līdz svētkiem repertuārā iekļautos skaņdarbus kori intensīvi pieslīpēs, dziedot skatēs un koncertos, līdz ar to sagaidāms, ka simtgades koncerta muzikālā kvalitāte būs ļoti augsta.
Dziesmu svētku noslēguma koncerta programmā iekļauti desmit skaņdarbi no koru klasikas, desmit skaņdarbi no starpkaru posma, kā arī desmit jaunas oriģinālkompozīcijas, sacīja Valce.

“Proporcija ir ļoti laba,” sacīja diriģente, uzsverot, ka visas skaistās koru dziesmas repertuārā nav iespējams iekļaut, jo “koncerts nav bezgalīgs”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāpēc man būtu jāpiedalās nekaunīgā nodokļu maksātāju naudas notriekšanā?
    Astoņas dienas? Kāpēc tikai astoņas? Simtgadi “svinēs” 5 gadus, dziesmu svētkus vajag vismaz 40 dienas trallināt un pēc tam sūkāsim spekulācijas biļetes!
    Patriotims kļuvis par neliešu pēdējo patvērumu!

Draugiem Facebook Twitter Google+