×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Diriģents Māris Kupčs ievēlēts starptautiskā padomē

Foto - LetaFoto - Leta

"Collegium musicum Rīga" mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs piedalās preses konferencē, kas veltīta Senās mūzikas festivālam.

Latvijas senās mūzikas diriģents Māris Kupčs uzaicināts kļūt par vienu no Eiropas jaunizveidotās platformas “Jauno Senās mūzikas ansambļu” organizācijas padomes biedriem, aģentūru LETA informēja SIA “Rīgas Senās mūzikas centrs” pārstāve Laura Iesava.

Kupčs ir vienīgais no Skandināvijas un Baltijas valstu senās mūzikas speciālistiem, kurš uzaicināts “Jauno Senās mūzikas ansambļu” organizācijas padomē. Pārējo padomes dalībnieku starpā ir gan Francijas “Ambronē festivāla” un “Baroka orķestra akadēmijas”, “Getingenes Hendeļa festivāla”, Jorkas un Utrehtas senās mūzikas festivāla vadītāji.

Padome katru gadu izvēlēsies un apmācīs labākās senās mūzikas jaunās grupas un orķestrus, uzņemoties mentoru lomu. Tā ir liela atzinība ne tikai Latvijas senās mūzikas kolektīvu augstajam profesionālajam līmenim, bet arī Latvijas senās mūzikas izglītības sistēmai, kas ir guvusi ļoti augstu starptautisku novērtējumu, pastāstīja Iesava.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+