Mobilā versija
+2.7°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
28. novembris, 2013
Drukāt

Diriģents Māris Kupčs ievēlēts starptautiskā padomē

Foto - LetaFoto - Leta

"Collegium musicum Rīga" mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs piedalās preses konferencē, kas veltīta Senās mūzikas festivālam.

Latvijas senās mūzikas diriģents Māris Kupčs uzaicināts kļūt par vienu no Eiropas jaunizveidotās platformas “Jauno Senās mūzikas ansambļu” organizācijas padomes biedriem, aģentūru LETA informēja SIA “Rīgas Senās mūzikas centrs” pārstāve Laura Iesava.

Kupčs ir vienīgais no Skandināvijas un Baltijas valstu senās mūzikas speciālistiem, kurš uzaicināts “Jauno Senās mūzikas ansambļu” organizācijas padomē. Pārējo padomes dalībnieku starpā ir gan Francijas “Ambronē festivāla” un “Baroka orķestra akadēmijas”, “Getingenes Hendeļa festivāla”, Jorkas un Utrehtas senās mūzikas festivāla vadītāji.

Padome katru gadu izvēlēsies un apmācīs labākās senās mūzikas jaunās grupas un orķestrus, uzņemoties mentoru lomu. Tā ir liela atzinība ne tikai Latvijas senās mūzikas kolektīvu augstajam profesionālajam līmenim, bet arī Latvijas senās mūzikas izglītības sistēmai, kas ir guvusi ļoti augstu starptautisku novērtējumu, pastāstīja Iesava.

Pievienot komentāru

Liepājas dome jaunu aktieru sagatavošanā ieguldīs 67 176 eiroJauna aktieru kursa sagatavošanai Liepājas teātra vajadzībām pašvaldība turpmākajos četros gados Liepājas Universitātei piešķirs kopumā 67 176 eiro, tai skaitā šogad - 33 588 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+