×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Diriģents Mariss Jansons iegūto balvu novēl savai pirmajai mūzikas skolai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pasaulslavenais diriģents Mariss Jansons šogad iegūto Latvijas valsts augstāko apbalvojumu mūzikā “Lielās mūzikas balva” kategorijā “Par mūža ieguldījumu” naudas balvu 1500 eiro apmērā novēlēja savai pirmajai mūzikas skolai – šobrīd Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola – mūzikas instrumenta iegādei, informē Rīgas domē.

“Liels paldies par šo balvu! Pateicos jums par atbalstu, uzmanību, draudzību! Saņemt balvu no savas dzimtenes, no Latvijas, man ir kas sevišķs un ļoti nozīmīgs. Jo mēs visi esam nesaraujami saistīti ar savu dzimteni… Kā jau vairākkārt esmu teicis, jo vecāks kļūstu, jo vairāk mani ar Latviju saista jūtas un emocijas. Arvien biežāk atceros savu bērnību. Man ļoti patīkami atbraukt uz Rīgu, kaut arī diemžēl tas izdodas reti. Tāpēc šo balvu uztveru kā kaut ko sevišķu un ļoti, ļoti tuvu,” tā, uzzinot par piešķirto balvu, intervijā Gundai Vaivodei savu prieku paudis slavenais diriģents.

Mariss Jansons dzimis un pirmos soļus mūzikā apguvis Rīgā , 13 gadu vecumā pārcēlies uz toreizējo Ļeņingradu, un no aptuveni 30 gadu vecuma viņa darbība bijusi saistīta ar ļoti daudzām pasaules valstīm. Viņš vadījis slavenākos Eiropas un Amerikas orķestrus. Patlaban viņš ir divu vadošo Eiropas orķestru galvenais diriģents. Šogad pēdējo sezonu viņš strādā ar Amsterdamas Karalisko “Concertgebouw” orķestri un turpina darbu Bavārijas Radio simfoniskajā orķestrī.

“Liels gods un neizsakāms prieks ir saņemt tādu dāvanu, turklāt no pasaulē zināma, spoža mākslinieka. Ļoti ceru, ka skolā iegādātais mūzikas instruments bērnus motivēs spēlēt, mīlēt mūziku un tiekties pēc augstākām virsotnēm, ļaujot lepoties ar veikumu daudziem mūzikas mīļotājiem gan Latvijā, gan ārpus tās robežām, tāpat kā to ļauj pasaulslavenais diriģents Mariss Jansons,” saņemot dāvinājumu, saka skolas direktors Valdis Lastovskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+