Mobilā versija
+0.9°C
Ziedonis
Pirmdiena, 1. maijs, 2017
13. aprīlis, 2016
Drukāt

Diriģents Mariss Jansons saņēmis Saeimas Prezidija atzinības rakstu (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Diriģents Mariss Jansons saņēmis Saeimas Prezidija atzinības rakstu, ko viņam otrdien pasniedza 12.Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, kura uzturas vizītē Amerikas Savienotajās Valstīs, aģentūru BNS informēja Saeimas Preses dienestā.

Mariss Jansons šajās dienās ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri koncertē ASV.

Saeimas Prezidija atzinības raksts Jansonam piešķirts par izcilu ieguldījumu Latvijas un pasaules mūzikas interpretācijā un par Latvijas valsts tēla un kultūras popularizēšanu.

Mūrniece uzsvērusi, ka Jansona personība ir iedvesmas avots un pozitīvs piemērs jaunajiem māksliniekiem, kuri vēlas sevi apliecināt starptautiski.

“Mīlestība uz mūziku un smags darbs, pašaizliedzīgi veltot tam visu savu dzīvi, ir vainagojies ar visaugstāko novērtējumu – talanta cienītāju apbrīnu un cieņu visā pasaulē. Jūtos pagodināta šodien Jūs sveikt Saeimas vārdā, tādējādi apliecinot visdziļāko cieņu un pateicoties par Jūsu dzīves sirdsdarbu, kas ļāvis arī Latvijas vārdam izskanēt visā plašajā pasaulē,” teica Mūrniece, pasniedzot atzinības rakstu māksliniekam.

Jansons ir latviešu diriģents un daudzu vadošo pasaules simfonisko orķestru vadītājs gan Eiropā, gan arī ASV. Viņš ir apbalvots ar II šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, par mūža ieguldījumu saņēmis “Lielo mūzikas balvu 2014”, ir “Grammy” balvas laureāts, apbalvots ar Francijas augstākās pakāpes ordeni mākslā un literatūrā, Lielbritānijas Karaliskās filharmonijas biedrībasIrākas bijušā prezidenta Sadama Huseina pilī Basrā plānots izveidot muzeju, kura pirmo zāli, iespējams, atklās jau septembrī, ziņo “National Geographic”. balvu, kā arī saņēmis prestižo Ernsta fon Sīmensa balvu un citus apbalvojumus. Jansons ir vairāku ārvalstu orķestru un mūzikas akadēmiju goda loceklis, un pasaules mūzikas kritiķi mākslinieku iekļāvuši diriģentu topa trešajā vietā. Jansons patlaban ir Bostonas simfoniskā orķestra galvenais diriģents.

Jau ziņots, ka Saeimas priekšsēdētāja uzturas ASV no 9. līdz 13.aprīlim.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ordeņa vietā Saeimas atzinības raksts????? Kaut kas dīvains!

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+