×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. marts, 2013
Drukāt

Dirty Deal Teatro aprīlī notiks divas pirmizrādes

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Dirty Deal Teatro 3. aprīlī notiks Ditpiha “Otrais”/”Pati uzmanība” pirmizrāde, kurā tiek apvienotas divas pēc radītās sajūtas un izteiksmes līdzekļiem atšķirīgas, bet izvēlētās tēmas ziņā līdzīgas izrādes. Savukārt 25. aprīlī notiks “Atpakaļ uz zemi” pirmizrāde, kurā režisors Andrejs Polozkovs turpina latviešu varoņa meklējumus un kurā spēlēs Valters Sīlis.

Diptihā “Otrais/Pati uzmanība” skatītājam vistiešākajā veidā tiek dota iespēja tapt par šī diptiha līdzautoru, jo abu izrāžu mijiedarbē radītā sajūta taps nevis uz skatuves, bet skatītāja galvā, skatītājam atstājot teātri un dodoties mājās. Diptiha pirmās izrādes “Otrais” radošo komandu veido horeogrāfes Sintija Siliņa un Evita Birule, kā arī bundzinieks Artis Orubs. Izrāde ir stāsts par par pirmā un otrā attiecībām. Vai tā ir apzināta izvēle būt otrajam vai arī tas notiek tad, kad neesi kļuvis par pirmo?

Diptiha otrās izrādes “Pati uzmanība” radošo komandu veido horeogrāfs Sergejs Taraseņa, vizualizāciju autors Kārlis Caune, mūzikas autors Gatis Ungurs. Izrādes tēma ir cilvēka uzmanība un spēle ar to. Zināmā mērā izrāde turpina izrādes “Otrais” iesākto jautājumu par pirmā/otrā un nākamo attiecībām. Izrādes piedāvā piedzīvot jaunu, domājošu un dažāda spilgtuma impulsiem piesātinātu laikmetīgo deju, kura līdz pārdzīvojumam piedāvā nonākt citādāk nekā tas ierasts dramatiskajā teātrī, un šis gājiens līdz pārdzīvojumam pa citu taciņu ir pārsteidzošs tieši tāpēc, ka iespējams par šīs taciņas eksistenci pirms tam nav bijis ne jausmas. Izrāde “Otrais” sāksies plkst. 19:00, bet “Pati uzmanība” plkst. 20:00. Biļetes iespējams iegādāties gan uz Diptihu, gan katru izrādi atsevišķi. Pirmizrāde 3. aprīlī.

Savukārt izrādi “Atpakaļ uz zemi” iestudē režisors Andrejs Polozkovs, kas latviešu varoņa meklējumus aizsācis izrādē “Jēkabs” kopā ar režisoru Kārli Krūmiņu. Šajā reizē viņš sadarbojas ar Valteru Sīli, kas spēlēs izrādē, un mākslinieci Kati Krolli. Tas būs stāsts par latvieti, kas ir uzvarējis konkursā par iespēju gadu lidot kosmosā. Viņš nav ne stiprākais, ne arī drosmīgākais, taču izrādījies vientulībai vispiemērotākais. Tā viņam izdodas realizēt savu bērnības sapni – redzēt, kā izskatās Saules otrā pusē. Kurš gan ir teicis, ka latviešiem nav lemts doties kosmosā? Pirmizrāde 25. aprīlī.

4. un 7. aprīlī plkst. 19:00 būs izrāde “Kartupeļēdāji”, kas tapusi Dirty Deal Teatro un Latvijas Nacionālā teātra sadarbības projekta TESTS ietvaros. “Kartupeļēdājus var pieskaitīt šā brīža spēcīgajiem sieviešu kaisles stāstiem. Tiesa, ar spēcīgiem sociālkritiskiem akcentiem,” tā par šo izrādi raksta Undīne Adamaite. Lugas autore ir dramaturģe un dzejniece Agnese Rutkēviča, režisore Kristīne Vītola, bet galvenajās lomās ir Gunta Virkava un Artuss Kaimiņš.

12. aprīlī pēdējo reizi tiks spēlēta “Sieviete-Dieviete”, bet šajā sezonā pēdējo reizi 17. un 18. aprīlī būs performance “Lupatas”. Aprīlī Dirty Deal Teatro būs iespējams redzēt arī “Paspēlēsim mājās” (radošā apvienība HArF), “Nacionālais attīstības plāns”, “Sen jau tā vajadzēja, Zaķi”, “Laika jautājums” (radošā apvienība UMKA.lv), laikmetīgās dejas izrāde “STUNDAS”. Diskusija “Vakara brokastis” notiks 19. aprīlī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+