Kultūra
Teātris un kino

“Dirty Deal Teatro” februārī piedāvās divus dokumentālus jauniestudējumus 0

Publicitātes foto

Teātrī “Dirty Deal Teatro” (DDT) top divi jauniestudējumi, kas pirmizrādi piedzīvos februārī, portālam LA.lv pastāstīja teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Daina Tabūna.

5. un 8. februārī pirmo reizi tiks spēlēta dramaturga Jāņa Baloža un režisora Valtera Sīļa veidotā izrāde “Zudusī Antarktīda”, savukārt 23. un 24. februārī – Andra Kalnozola rakstītā un režisētā izrāde “Benzīnvīrs”.

Izrādes “Zudusī Antarktīda” radošā komanda aicina doties audiovizuālā ceļojumā un ieraudzīt vistālāko, noslēpumaināko pasaules kontinentu – Antarktīdu – ievērojamā jūras biologa Džeimsa Maklintoka acīm. Tas būs ceļojums, kurā apvienosies zinātne, piedzīvojumi un humors. Tā laikā varēs ienirt dziļi zem trīs metru biezas ledus kārtas un sastapties ar jūras tauriņiem. Varēs piedzīvot vētru Dreika šaurumā. Un varēs ieraudzīt Antarktīdu, brīdi pirms tā pazūd tāda, kāda ir šobrīd.

“Zudušās Antarktīdas” scenogrāfija uzticēta Ievai Kauliņai, muzikālais noformējums – komponistam Edgaram Raginskim. Izrādē spēlēs aktieris Toms Liepājnieks. Izrādes dramaturgs Jānis Balodis un režisors Valters Sīlis jau iepriekš sadarbojušies tādās skatītāju un kritiķu augstu vērtētās izrādēs kā “Visi mani prezidenti” (“Spēlmaņu nakts” balva “Gada latviešu autora darba iestudējums”), “Mārupīte”, “Nacionālais attīstības plāns” (“Spēlmaņu nakts” specbalva dramaturgam Jānim Balodim), Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Pieaugušie” (“Spēlmaņu nakts” nominācija “Gada sasniegums orģināldramaturģijā”), izstrādājuši izrāžu sērijas “Šengenas zonas spožums un posts” koncepciju.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Arī otrs februāra jauniestudējums – sirreālā biogrāfija “Benzīnvīrs” – balstīts uz patiesiem notikumiem. Tās galvenais varonis agrāk tika saukts par Kasparu G. Tagad viņš ir Benzīnvīrs. Netīrs, ģērbies vienās skrandās, viņš klaiņo pa dažādiem Latvijas benzīntankiem, elpo benzīnu un ļoti daudz smejas. Dažkārt viņu arestē kādas pašvaldības policija, aizved ārstēties, bet viņš vienmēr izbēg, lai atgrieztos savā pasaulē, pilnā pārsteidzošu tēlu un notikumu.

“Rakstot “Benzīnvīru”, sapratu, cik ļoti svarīgs ir skata punkts, no kura uzlūkojama Kaspara G. biogrāfija. Šis punkts man māca – ir jāiztēlojas laimīgs Benzīnvīrs,” stāsta darba autors Andris Kalnozols. Izrādi viņš iestudē kopā ar jauno režisori Martu Elīnu Martinsoni, kura “Dirty Deal Teatro” nesen debitējusi ar izrādi “Trauki”.

“Benzīnvīra” scenogrāfs ir Uģis Bērziņš, galvenajās lomās redzēsim aktierus Andreju Možeiko, Ivaru Krastu un Edgaru Kaufeldu. Mūzikas autori ir Ivars Krasts un Toms Auniņš. Pie izrādes strādā arī horeogrāfe Katrīna Albuže.

LA.lv