Kultūra
Teātris un kino

“Dirty Deal Teatro” sāks sezonu jau augusta sākumā0

Foto: Jānis Amoliņš

“Dirty Deal teātris” jau augusta sākumā sāks sezonu jaunajās mājās – Talsu ielā 1, LA.lv uzzināja teātrī.

8. un 9. augustā, kā arī 29. un 30. septembrī skatītāji tiek aicināti uz Mārča Lāča izrādi – lekciju “Dzimumzīme”, kas savu pirmizrādi piedzīvoja aizvadītās sezonas noslēgumā. Izrāde nojauc maldīgos priekšstatus par seksu un mīlestību, izaicinot skatītāju piedzīvot neordināru cilvēka seksualitātes un dzimumdzīves analīzi uz teātra skatuves. Ar “Solona kluba” ekspertiem kopā veiktie antropoloģiskie pētījumi un paraugdemonstrējumu leļļu teātra estētikā paver durvis uz pasauli, kuru iespējams iepriekš būsiet redzējuši tikai pa atslēgas caurumu.

27., 28., 29. un 30.augustā DDT piedāvā Ingas Tropas un Justīnes Kļavas izrādi “Dvēseļu utenis”, kas vēsta par sešiem Latvijā dzīvojošiem dažādu tautību studentiem, dekonstruējot iepriekšējo paaudžu radītos mītus par nacionālo identitāti. Izrāde nominēta Spēlmaņu nakts balvai kā Gada mazās formas izrāde, Gada sasniegums oriģināldramaturģijā un vēl sešās nominācijās.

Septembra sākumā teātra jaunākos skatītājus gaidīs Spēlmaņu nakts balvai nominētā izrāde “Lidojošais šķīvītis” (rež. Kārlis Krūmiņš). Izrāde ir ceļojums uz nezināmām planētām, iepazīstinot skatītājus ar dažādiem zinātnes atklājumiem un astronomijas teorijām. Apskatot citplanētiešu meklēšanu gan kā zinātnisku, gan sociālu fenomenu, izrāde rosinās būt atvērtiem jaunām zināšanām, kā arī kritiski atšķirt īstenību no izdomājumiem.

Jau pavisam drīz skatītājus sagaida arī divas pirmizrādes – augusta otrajā pusē “Latvijas plānošanas institūts” (režisore Paula Pļavniece) un jaunās režisores Māras Gaņģes vizuālā teātra estētikā veidotā izrāde “Aklā zona” septembra beigās.

LA.lv