×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. maijs, 2013
Drukāt

Dirty Deal Teatro tapusi jauna izrāde cikla “Personas kods” ietvaros

foto - publicitātesfoto - publicitātes

28. un 29. maijā Dirty Deal Teatro notiks režisores Paulas Prozorovičas izrāde “Porcelāna dūmi”. Izrāde ir stāsts par trim pieaugušiem cilvēkiem – vienu brāli un divām māsām. Viņi satiekas uz daudzdzīvokļu nama balkona, lai apsveiktu dzimšanas dienā jaunāko māsu, taču īsais kopā būšanas mirklis kļūst par ceļojumu atpakaļ bērnībā.

Diezgan bieži bērnība asociējas ar kaut ko jauku, bet varbūt tā tāda šķiet tikai tāpēc, ka pagājusi?

Izrādes tapšanas laikā izrādes radošā komanda devās ceļojumā atpakaļ uz bērnību. Savējo, bet ar uzdevumu atrast un vēlreiz izdzīvot tos notikumus, kuri aizmirsti, jo apziņa tos ir izslēgusi no atmiņas. Tāpēc, ka nepatīkami, tāpēc, ka tumši vai, vēl joprojām atceroties, liek nosarkt un smieties. Lai gan izrādes izejmateriālu veido izrādes dalībnieku piedzīvotais, izrādes veidošanas gaitā tas pārveidots tā, lai būtu atpazīstams ik vienam un ceļojumos uz savu bērnību kļūtu iespējams arī skatītājam.

Jaunā režisore Paula Prozoroviča savu teātri definē kā jaunu, veselīgu un spriganu, tāpēc mazliet apmulsušu, un lai gan cilvēks ir spējīgs dzīvot bez teātra, teātris kļūst vajadzīgs tad, ja cilvēks nespēj dzīvot viens, ja viņam rodas nepieciešamība caur citu stāstiem piedzīvot pašam sevi.

Izrāde “Porcelāna dūmi” top Dirty Deal Teatro izrāžu cikla “Personas kods” ietvaros. Tās ir izrādes kuras pēta cilvēka iekšējo pasauli, un iekšējās pasaules attiecības ar ārpasauli. Par to, kādas izmaiņas veic sevī, lai būtu.

Izrādes radošajā komandā ir režisore Paula Prozoroviča, scenogrāfe Marija Rozīte, dramaturģijas konsultants Jānis Balodis, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, aktieri Inga Tropa, Lauma Balode un Kaspars Aniņš, bet izrādes muzikālo noformējumu rada “Sus Dungo” un Uldis Sniķers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+