×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. augusts, 2015
Drukāt

“Dirty Drama” festivāls šogad kara zīmē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien sāksies teātra festivāls “Dirty Drama”, kura vienojošā tēma šogad būs “Kara balss”, aģentūrai BNS pavēstīja festivāla producente Aija Murāne.

Festivālu no otrdienas līdz ceturtdienai jau septīto reizi rīko “Dirty Deal Teatro”.

Skatītājiem būs iespēja ieklausīties dažādu mums apkārt esošu karu balsīs, vērojot izrādes un meistarklašu prezentācijas, apmeklējot lekcijas un piedaloties diskusijās. Festivāls norisināsies “Dirty Deal Teatro” un Spīķeru kvartāla teritorijā.

Festivālā notiks arī pēdējais teātra tekstu lasījums projektā “Kara piezīmes” Projektā jaunie skatuves mākslinieki sekoja līdzi notikumiem Ukrainā un visu pagājušo sezonu katru mēnesi skatītājiem prezentēja šai tēmai veltītus teātra tekstu lasījumus. “Kara piezīmju” ciklu festivālā noslēgs dramaturģes Agneses Rutkēvičas lugas lasījums Elmāra Seņkova režijā.

“Dirty Drama” meistarklases jaunajiem teātra profesionāļiem sniegs brazīļu-amerikāņu mākslinieks Rikijs Seabra (Ricky Seabra) un slovēņu teātra režisors Bojans Jablanovecs (Bojan Jablanovec). Skatītājiem būs iespēja novērtēt meistarklašu laikā radīto darbu prezentācijas un piedalīties diskusijās ar veidotājiem. Meistarklasēs jaunie teātra mākslinieki apgūs veidus, kā runāt ar skatītājiem par sociāli un politiski aktuālām problēmām teātra valodā, un attīstīs prasmes veidot teātra mākslas darbu, galvenokārt izmantojot tikai savu ķermeni un iztēli.

Festivālā būs skatāmas arī vairākas izrādes, kas veltītas kara tēmai, tostarp vācu izcelsmes režisora Georga Geno (Georg Genoux) viesizrāde “Bailes Ukrainā” (“Fear in Ukraine”. Šis iestudējums ir stāsts par autora personīgo pieredzi, strādājot par brīvprātīgo kara pārņemtajā Ukrainas austrumdaļā. Pēc izrādes notiks režisora tikšanās ar skatītājiem.

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) absolventes Marijas Linartes monoizrāde “Allāha līgava” stāstīs par Čečenijas sievietēm, bet LKA absolventa Ulda Sniķera monoizrāde “Esmu karavīrs, māt!”” pievēršas Dienvidosetijas notikumiem. Latvijas Jaunā teātra institūta producētā izrāde “Operācijai “Irākas atbrīvošana” – 10 gadi!” Valtera Sīļa režijā veltīta Latvijas dalībai Irākas atbrīvošanā, tās pirmizrāde notika 2013.gadā Starptautiskajā Jaunā teātra festivālā “Homo Novus”.

Apmeklētājiem tiks piedāvāta arī iespēja noklausīties antropologu Klāva Sedlenieka un Ievas Raubiško lekcijas, kā arī iesaistīties spēlēs, kuras veidojuši teātra režisori Dmitrijs Petrenko un Marta Elīna Martinsone. Spīķeru kvartālā 4.augustā pieejama fonda atvērtai sabiedrībai “DOTS” producētā un Petrenko un Jāņa Baloža radītā spēle “Pielaiko varu!”, kuras pirmizrāde notika 4. jūlijā sarunu festivālā “Lampa”. Savukārt festivāla noslēgums tiks atzīmēts ar Martinsones diskusiju-ballīti “Viedokļu kari”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+