×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. oktobris, 2013
Drukāt

Disciplinārlieta pret Strīķi ierosināta par darba atskaišu neiesniegšanu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece Juta Strīķe piedalās preses konferencē, kurā informē par KNAB darbības rezultātiem 2011.gadā korupcijas novēršanā un apkarošanā, kā arī politisko partiju finansēšanas kontrolē.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks otru disciplinārlietu pret savu vietnieci Jutu Strīķi ierosinājis par darba atskaišu neiesniegšanu.

Streļčenoks šorīt Latvijas Televīzijā stāstīja, ka Strīķe ilgstoši neesot pildījusi 2012.gadā izdotu rīkojumu, kas visiem KNAB darbiniekiem nosaka atskaitīšanās par darbu formu, lai viņam kā KNAB vadītājam būtu skaidrs, kas tiek darīts un kas darbā būtu uzlabojams. Strīķe rīkojumu neesot pildījusi, līdz ar to Streļčenokam neesot priekšstata, kas ticis darīts konkrētos laika posmos.

Streļčenoks disciplinārlietu ierosinājis, jo nav saskatījis citas iespējas, kā piespiest darbinieku rīkoties, jo aizrādījumi tikuši ignorēti.

Strīķe aģentūrai LETA KNAB priekšnieka teikto nevēlējās komentēt.

Kā ziņots, KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks 17.oktobrī ierosināja otru disciplinārlietu pret savu vietnieci, aģentūrai LETA apstiprināja Strīķe. Viņa pastāstīja, ka disciplinārlieta ierosināta par KNAB priekšnieka uzdevumu nepildīšanu, taču viņa neuzskata par vajadzīgu plaši komentēt šādus Streļčenoka saskatītos “it kā pārkāpumus”.

Strīķe uzskata, ka Streļčenoks izmanto identisku taktiku kā bijušās KNAB Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas Ilzes Dravenieces gadījumā. Draveniecei KNAB priekšnieks šogad piemēroja divus disciplinārsodus. 27.jūnijā viņai par nolaidīga amata pienākumu pildīšanu un amata pienākumu nepildīšanu noteikta mēnešalgas samazināšana, bet jau 19.septembrī par amata pienākumu nepildīšanu un nolaidīgu pildīšanu viņa atbrīvota no amata.

“Otra ierosinātā disciplinārlieta ir kārtējas mēģinājums, lai pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no manis. Man nav šaubu, ka Streļčenoks gatavo manu atlaišanu novembra beigās,” uzsvēra Strīķe un piebilda, ka godprātīgi pildījusi savus pienākumus birojā nu jau desmit gadus.

Strīķe apstiprināja, ka disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju vadīs KNAB Juridiskā un personālvadības nodaļas galvenā speciāliste Kristīne Asare un komisijā darbosies Juridiskās un personālvadības nodaļas galvenā speciāliste, KNAB amatpersonu un darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Kristīne Griga un Darbības nodrošinājuma nodaļas galvenā speciāliste Zane Gokbaga.

Komisijai savs slēdziens jāsagatavo līdz 17.novembrim.

Strīķe ir KNAB amatpersonu un darbinieku arodbiedrības biedre.

Jau ziņots, ka KNAB līdz 26.oktobrim pagarināts Strīķes pirmās disciplinārlietas izmeklēšanas termiņš. Šo disciplinārlietu KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks ierosināja 13.augustā.

Saskaņā ar noteikumiem disciplinārlietas izmeklēšanas termiņš ir viens mēnesis, tomēr pēc komisijas motivēta lūguma KNAB priekšnieks izmeklēšanas termiņu var pagarināt uz laiku, kas nav ilgāks par četriem mēnešiem, bet gadījumā, ja nepieciešama ilgstoša faktu konstatācija, KNAB priekšnieks termiņu var pagarināt uz laiku, kas nav ilgāks par gadu.

Lai gan oficiāli KNAB to neatklāj, Latvijas Radio (LR) nesen ziņoja, ka ar Streļčenoka lēmumu disciplinārlietas komisijas sastāvs tika papildināts. Līdz šim tajā darbojās KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča, Valsts kancelejas Juridiskā departamenta vadītāja vietniece Solveiga Līce un Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors Uvis Kozlovskis.

Tagad tajā iekļauti arī Labklājības ministrijas juriskonsults Māris Knoks un divi KNAB novēršanas bloka darbinieki – Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galvenais speciālists Jānis Bautris un Politisko organizāciju finanšu kontroles nodaļas galvenā speciāliste Vineta Ostrovska, ziņoja LR.

Pirmā disciplinārlieta ierosināta par rīcību, pildot KNAB priekšnieka pienākumus un atceļot KNAB priekšnieka 27.jūnija rīkojumu, ar kuru izbeigtas darba tiesiskās attiecības pārbaudes laikā ar KNAB galveno speciālisti, un 27.jūnija rīkojumu, ar kuru Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai Ilzei Draveniecei piemērots disciplinārsods. Tāpat disciplinārlieta ierosināta par rīkojumu, ar kuru darbā pieņemta kāda izmeklētāja.

Streļčenoks uzskata, ka Strīķe veikusi darbības, kas liecina par iespējamu amata pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, tādējādi veicot darbības pretēji iestādes interesēm, nav ievērojusi darba tiesiskās attiecības reglamentējošos normatīvos aktus un valsts pārvaldes procesus reglamentējošos normatīvos aktus.

KNAB likums nosaka, ka biroja amatpersonai par disciplinārpārkāpumu var piemērot šādus disciplinārsodus – piezīmi, rājienu, mēnešalgas samazināšanu, pazemināšanu amatā uz laiku līdz trim gadiem vai atbrīvošanu no amata.

Biroja priekšnieks disciplinārsodu uzliek 10 dienu laikā no dienesta pārbaudes pabeigšanas dienas. Lēmumu par disciplinārsoda piemērošanu var pārsūdzēt tiesā mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Strīķe aģentūrai LETA iepriekš teica, ka rīkojumus pieņēmusi, kad Streļčenoka atvaļinājuma laikā pildījusi KNAB priekšnieka pienākumus. Pieņemtie lēmumi bijuši iestādes interesēs, lai nodrošinātu korupcijas apkarošanu un biroja funkcionēšanu.

Ziņots arī, ka pēdējos mēnešos birojā atkal uzjundījušas domstarpības. KNAB priekšnieks nesen piemērojis disciplinārsodu – atbrīvošanu no amata – Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai Ilzei Draveniecei.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. KĀDA NOZĪME IESNIEGT AtSKAITI, ja vaditājs NEKO NESAPROT NO TĀ, KO VIŅAM veitniece saka ar vārdiem??? Nav jau māksla grozit rokās papiru un nesaprast uz tā rakstīto?! Formalitātēm KNAB darbiniekiem, ja viņi savu darbu dara ar ATDEVI, nav LAIKA… Viņiem LAIKS IR NAUDA… Tādā stilā strādājot Streļčenoks izputinās KNAB un tad viņu VARĒS APBALVOT ieinteresētie…Varbūt, ka Ziemassvētku dāvanas JAU sarūpētas.!?

Draugiem Facebook Twitter Google+