Džons Viljams Voterhauss. “Hilass un nimfas”, 1896.
Džons Viljams Voterhauss. “Hilass un nimfas”, 1896.
Foto no Twitter

Diskusijas ap Voterhausa nimfām 0

“Vai nākamais būs Pikaso?” “Kaunpilns piemērs kā postmodernisms pārņem mākslas pasauli. Totalitārisms un māksla nav draugi”.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Lasīt citas ziņas

Šie ir tikai divi no daudzajiem ierakstiem sociālajā tīklā “twitter” ar mirkļbirku #MAGSoniaBoyce, kas pēdējās dienās tapuši, mākslas aprindām reaģējot uz Mančestras mākslas galerijas (Apvienotā Karaliste) kuratores Klēras Genevejas lēmumu uz laiku izņemt no ekspozīcijas Romā dzimušā gleznotāja, prerafaelītu biedrības vēlīnā pārstāvja Džona Viljama Voterhausa slaveno 1896. gadā radīto gleznu “Hilass un nimfas”.

Vai tiešām viktoriānisma laikmetā tapušais darbs, kas, iespējams, reiz varēja tikt uzskatīts par nepiedodami atklātu un skatītāju tikumību aizskarošu, kā tikpat nepieklājīgs vērtējams arī mūsdienās? Kā raksta britu laikraksts “The Guardian”, kuratore Klēra Geneveja uzsver, ka mērķis esot bijis raisīt diskusiju, nevis ieviest cenzūru, kā arī, ka pati darba izņemšana esot uzskatāma par mākslas performanci, kas kļūs par mākslinieces Soņas Boisas martā gaidāmās personālizstādes sastāvdaļu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tostarp dažs debatētājs strīdu karstumā “twitter” jau izteicies, ka vairs neapmeklēšot šo galeriju, kas īstenojot tik puritānisku cenzūru.