×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2017
Drukāt

Cik var apspriest Viņķeles aiziešanu no “Preses kluba”!? Vērts parunāt par raidījuma kvalitāti (54)

Ekrānuzņēmums no Rīga TV24Ekrānuzņēmums no Rīga TV24

Trollis ienāca studijā?

“Jandāliņš”, “saķeršanās” – tā portāli raksturoja vārdu pārmaiņu starp vokālo pedagogu Edgaru Kramiņu un deputāti Ilzi Viņķeli (“Vienotība”). Pārlasīju ziņas, “nācijas cepšanos” un riskēšu būt nepopulāra. Nepievienošos tiem, kuri nostājās Kramiņa pusē. Nenosodu Ilzi Viņķeli, ka viņa aizgāja no studijas. Nepiekrītu, ka deputāte ir draudējusi ierobežot apraidi, un nepārmetīšu Viņķelei tiešu valodu. Tāpēc, ka dezinformēšanas uzdošana par citu “viedokli” ir izpratnes degradēšana par diskusiju.

Kāpēc? Tāpēc, ka “pareizo” un “nepareizo” publiska spēle, kurā cilvēki tiek dalīti pēc uzskatiem, polarizē sabiedrību un neļauj ieraudzīt sarunas saturu. Netaisos apjūsmot naidīgu diskusijas dalībnieku, ja viņš izteica domas, kas citiem likās viegli saprotamas un atbalstīja esošus uzskatus. Tāpēc, ka neinformēta spriešana ir liela problēma. Tāpēc, ka viegla pārlēkšana publiskam apvainojumam liek redzēt tikai neveiksmīgas sarunas iznākumu, nevis tās cēloni.

Ilze Viņķele saņēma rupjus personiskus uzbrukumus. Kramiņš uzvedās kā interneta trollis, kurš izjauc sarunu un tā gūst baudu! Kā tīmekļa huligāns, kurš iemācījies šādu stilu no tiešsaistes rupekļiem un uzskata, ka viņam ir tiesības kādu publiski sodīt katru reizi, kad vien iespējams. Nešaubos, tādi būs klāt arī pie šī raksta. Tie paši, kas trollēšanas pētījumos atzīst, ka nesaprot sarunu tēmas, nepazīst cilvēkus, kuriem uzbrūk, bet izklaidējas.

Kā ietaupīt uz profesionālisma rēķina

Parunāsim par “Preses kluba” formātu. Tajā tiek uzaicināti trīs cilvēki, kam iepriekš paziņo apspriežamos notikumus. Parasti tie ir gudri un kompetenti viedokļu līderi, personības, kas savstarpējā sarunā rada raidījuma saturu.

Formāts neprasa lielas investīcijas, arī –vadītāja atlasē. Tas raksturo deprofesionalizāciju, ko rada zemas prasības pret amata prasmēm, doma, ka skatītājiem būs labi tāpat. Pārliecība, ka jebkurš, ja pieņemami izskatās, var vadīt raidījumu. Par to nav ko pārmest Aivim Ceriņam, lai atbild kanāla vadība, tā definē kvalitātes prasības.

Raidījuma vadītājs māk pieteikt tēmas, pāriet no vienas uz otru, bet redzams, ka viņš ir amatieris. Par to liecina valodas kvalitāte, veids, kā tiek uzdoti jautājumi, virzīta saruna. Daudzi sīkumi un svarīgas lietas atklāj, ka būtu nepieciešama zinošu kolēģu palīdzība, lai mēs sagaidītu raidījuma kvalitātes paaugstināšanos.

Diskusiju, kuras vadītājs ir zinošs un spēj sekot dalībnieku teiktajam, tāpēc saprot, ka diskusija nogalina stereotipu atkārtošana. Būtu jauki, ja diskusijas vadītājs atšķirtu viedokļus no apgalvojumiem un abus minētos no faktiem, nesajaucot visu pļāpās. Vadītājs to nepiedāvā. Viņam jāpaļaujas uz uzaicināto spējām radīt aizraujošu saturu. Diemžēl, neprasmīgi vadītas, diskusijas rezultātā nodarīts kaitējums – maldināšana par to, ko kanālam gribēja pateikt Ilze Viņķele.

Pievienot komentāru

Komentāri (54)

 1. Kāpēc uz šo raidījumu tiek aicinātas vienas un tās pašas personas, vai nevajadzētu aicināt pārstāvjus no tautas, lai arī augšas dzird ko domā un runā cilvēki no malas.

 2. Teātris jau nav nevienam vajadzīgs, Mākslas akadēmija nav vajadzīga …..arī tv daudzi vairs neieslēdz………..

 3. ka visi nevar būt Domburi, saprotam, bet mazdrusciņ paškritikas, lai nav smieklīgi.

 4. Andas Rožukalnes vērtējums par konkrētās diskusijas dalībniekiem, par raidījuma vadītāja pieticīgajām prasmēm (Aivis Ceriņš ir tikai ierindas moderators) un “Preses kluba” kopējām problēmām ir precīzs un profesionāls. Kramiņa spriedelējumi un pļāpas būtībā bija provokācija un bezatbildīga rīcība. Kramiņš, visticamāk, apzināti manipulēja ar to auditorijas daļu, kas ir vēl mazāk informēta nekā viņš pats.

 5. Cik Viņķele samaksāja par rakstu? Man raidījums patīk,tākā kvalitāte jau nu tur nav jāvaino.

 6. Randy, BR-Deutschland & Latvija, €U. Atbildēt

  Raidījuma vadītājs māk pieteikt tēmas, pāriet no vienas uz otru, bet redzams, ka viņš ir amatieris. Par to liecina valodas kvalitāte, veids, kā tiek uzdoti jautājumi, virzīta saruna. Daudzi sīkumi un svarīgas lietas atklāj, ka būtu nepieciešama zinošu kolēģu palīdzība, lai mēs sagaidītu raidījuma kvalitātes paaugstināšanos.>>>>> Manupraat raiddjuma vadiitaajiem vajadzeetu paklausiities kaadus no vaacu sabiedriskaas TV (ARD un ZDF) politiskajiem shoviem, taadus kaa ‘heute Show’ un ‘M. Illner Show’. Lai pamaaciitos elementaaro politissko diskusiju kultuuru civilizeetajaa €iropas sabiedriibaa. Arii franchu, britu un itaalju, lai gan tiem iipashi nesekoju. Un paarskatiet Trampa-Klintones debates. Shodien tas viss ir eerti pieejams internetaa bez maksas. Citaadi Latvijas TV ‘shovi’ vieniigi atgaadina krievijas TV diskusiju liimeni (Diaanas Shariginas ‘na donishke’).
  P.S. Protams, saprotu kur ir probleema. Vieniigaa ‘sveshvaloda’ ko viduveejais latvietis kaut cik saprot ir krievu…
  P.S.

 7. TV VISPĀR PĀRSVARĀ PŪLIM, DRĪZ BŪS ARĪ GULTA APTAUJĀJAMIEM VAI SIENA KAUDZE……..KĀ RAINIM
  tv neskatos, arī radio 1 līmenis kļūst pliekans, jā, sliktas skolas un augstskolas, ražo numerologus astrologus……..

 8. Beidzot Rožukalne raksta skaidrā valodā, nemudžinoties. Pilnībā piekrītu viņas viedoklim. Ceriņš ir vārguliņš, kam nav tuvāku attiecību ne ar žurnālistiku, ne pilsonisku kaisli pēc patiesības. Viņķeles vietā rīkotos tieši tāpat -a zietu no pazemojošas situācijas, kurā, starp citu, tika izvirzīts temats – Zviedrijas teroraktā cietušo pieminēšana. Karamiņam tādas nelaimes – pie krama.

 9. Vai ta .., tas, to…, radiba, neradijums… stipri abizotos, ja to nosauktu par sievieti.., nevis taja identitate, kura tas, ta, to.. atrodas, jeb iedomajies..???

 10. jautājums raksta autorei Atbildēt

  Vai Kramiņa kunga apspriešana gadījumā nav vīriešu diskriminācija?Jums atņems beigās finansējumu par šitādu ākstīšanos.

 11. Ir pamatotas aizdomas – vai tik Vinkele nav kaut ko iemaksājusi (pati vai partija?), ja tik bieži tiek aicināta uz tv24? Tad var saprast, ko viņa domāja ar “nogriezīs finansējumu”… No tv saturiskā viedokļa Vinkele nav interesanta – ar sīkiem apgriezieniem bez pārmaiņām kuļ vienus un tos pašus tukšos liberālisma salmus – griezīgā un neiecietīgā balsī. Tagad, kā izrādās, viņai piebiedrojusies un kanti tura vēl viena “māsa Sorosā”: ir tikai viena patiesība uz Zemes, un tā stāv uz liberālisma dogmām, viss pārējais ir muļķības. Par Kramiņu viss skaidrs – viņš ir piedzimis citā valstī, citā ideoloģijā, un nevienai sevi cienošai liberalkai ar viņu nevar būt pa ceļam. Moderators Ceriņš, lai kā centās, tomēr nespēja konsekventi ieturēt liberālisma līniju, kas raidījumam ietu cauri kā sarkans pavediens. Tas nekas, ka Ceriņš ir populārākais savā jomā, bet raidījums nav profesionāls, ja moderators nav politiski nobriedis (političeski podkovannijs). Cerams, ka darba koļektivs izdarīs pareizos secinājumus, lai varētu cerēt uz turpmāku finansējumu.

 12. Raidījums ir Latviajs valsts izglihtihbas lihmenja spogulis .

 13. Galvenais, ka Rožukalne ir eksperte!
  Lai savilktu kopā raidījuma saturu ar sieviešu apspiešanu vajadzīga bagātīga iztēle (tas nekas, ka runā visādas stulbības, aplamības, svarīgākais, lai pieklājīgi!!!!)!!!
  Stulbums, nekompetence, zināšanu trūkums un atklāta demagoģija nav nekādi saistīta ar cilvēka dzimumu!
  Neredzu, ko pārmest raidījuma vadītājam. Atklāti, pretēji viedokļi vienmēr būs kādam nepieņemami!
  Būtība, tomēr ir viedokļu pamatotībā (dalībnieku kompetencē) nevis pieklājībā, pret diskusijas dalībniekiem!

  • Vinkelei nav apvainojosi, ja vinu sauc par sievieti…, ja putam ar lupam centas visiem iestastit, ka Karlis un Malvine ir 1 un tas pats?
   Vina nav kads neradijums bez dzimtes un tautibas.., ari bez morales un, laikam jau, ari bez seviskam saprata un goda pazimem…?

 14. Labs raidījums un parāda Latvijas elites prāta spējas – atkārtošos – PRĀTA SPĒJAS.
  Nav ko apvainoties, ja vienam, otram politiķim to tā mazāk vai pat nav manāmas un tad vainīgi ir citi – lampas, mušas, dīvāna kaimiņi,raidījuma vadītājs un vel un vel…

 15. Pārsvarā manāmas vienas un tās pašas sejas. Redzot to vai to, ir skaidrs kādā virzienā virzīsies tēmas/runas. Pārsvarā lietas tiek izskatītas tikai no vienas puses. Ja nejauši parādās pretējs viedoklis, cilvēks kas neatbalsta valstī noteiktos viedokļus, rodas strīds. Varbūt vajadzētu jaunu raidījumu ”Tā domā tauta ielās”? … nevis labi situētas, bieži redzētas personības …

 16. Kramiņa vieta ir pretīgi ņirgāties izklaides šovos sēžot žūrijā, bet ne jau augstāk. Ceriņam noteikti nebija taisnība.

 17. Viss skaidrs, briesmonis Kramiņš,nekompetents Ceriņš, iejūtīgais džentlmenis Bogustovs, cēlā,ļoti taktiskā un gudrā Viņķele. Žurnālistikas guru Rožukalne savu verdiktu ir dzemdējusi. Āmen !

 18. Kamer Vienotiba bus tadas “babas” ka Vinkele un “rizhaa”, to partiju var izsvitrot no velletajiem pievilcigam.
  Apkaunojums.

 19. “par to, ko kanālam gribēja pateikt Ilze Viņķele” – NEVIENU, kaut ar nelielam saprata pazimem !!, tas NEINTERESE!
  Kur nu vel gaudas par to!
  Iebaziet savu bernu partaisitaju ar tas slimajam problemam kkur citur, kada veselibas uzlabosanas iestade un nemokiet tautu, kurai pietiek ar tadu “deputatu’ radito realo problemu risinasanu, sadas izlaidibas un nekaunibas nodrosinasanu, iedomajoties ka ta ir vinas nauda, par kuru tiek taisitas parraides

 20. Ar cieņu lasītājs Atbildēt

  Paldies par brīnišķīgo, raidījumu. Pēc ilgiem laikiem atkal bija iespējams, pārliecinātries ka Latvijā tomēr šur tur vēl ir vērojama demokrātija, un ka cilvēki var brīvi izteikt savus uzskatus. Tas laikam ir tik neparasti, ka daudzi to nesaprot un kad nav ko atbildēt vienkārši laižas projām.

 21. V spice ir vispar apkaunojums gan veletajiem, gan LV, gan politikai vispar.
  Kadus murgus par bernu dzimuma mainam ta ir stumusi, tauta jau aizmirsa?
  Ka “rizhaa” sagrava specigu koaliciju, tadeva vari ZZS/SC kompanijai, faktiski nodeva valsti un nospeleja Kremla intereses, aizmirsat?
  Tad ko tad vel var kveksket, te turpinat visu tautu uzskatit par idiotiem un spraust batonus par savu IT KA adekvatumu, kura nav pat smakas?
  Tfu, vienigais, ko par tadu ‘deputati” var pateikt.
  Un jautajums: Kapec tadi valsts un deputatu apkaunotaji ir vispar jaaicina uz publiskam diskusijam?
  Ja jau kaut kadiem viltus panemieniem tikusi pie varas, butu sedejusi un neciepstejusi, vismaz totalais tupums un nelietiba neatklatos..
  Bet laikam jau gribas pazimeties, pametat kruto

 22. ar to jau viss ir pateikts Atbildēt

  “Pētījumi Stradiņa universitātē apstiprina,ka sievietes cenšas apklusināt,vērtējot viņas zemāk dzimuma dēļ”Pārfrāzējot krievu teicienu-abas ogas no viena lauka.Vinķele un Rožukalne.Tas ir mājiens,ka “Preses klubs” diskriminē Vinķeli tālab,ka viņa ir sieviete?Vislielākais Fui raksta autorei!

 23. Paldies, Anda! Vārds vietā.

 24. Paldies raksta autorei un avīzei par kārtējo sakarīgo un loģisko domu publicēšanu,vismaz kāds cerību asniņš,ka ne visi ir pieņēmuši Ventspils “vadoņa”,Rīgas “mēra” untt.demagoģisko stilu,skumdina Tv kanāla vadības necieņa pret skatītāju.

 25. Cepuri nost kramiņam,cūkot citus viņš labi pieprot,tak aizbāzt rīkli saeimas deputātei,vinķelei.Tā pati nav uz mutes kritusi,pirkstus krusto aiz muguras pēc vajadzības – politiķi nemelo,pielāgojas konkrētai situācijai…Tāds ar tādu satikās,tak krams izrādījās cietāks par žogu krāsu Agdam…

 26. Sorosoīdi rosās

 27. Ja atmiņa neviļ, pēc tā farsa sākuma Viņķele vienkārši pajautāja: “Tas kāds joku raidījums? Jūs to taisāt par budžeta līdzekļiem?” (citēju pēc atmiņas). Man no sirds viņas žēl. Taču, no otras puses, vajadzēja tak saprast un vienkārši atteikties piedalīties tik dzeltena medija šovā. Lai viņi salaiž kopā Kramiņu, Gedroicu un kaimiņu – viena līmeņa “domātājus”, – un tautai būtu prieks.

  • Nu vinkeli, kadu, neatceros, vai Agdam, Taizeli, vai ko lidzigu sadzeros.., atzisos, un paspruka man ta ista prastas babas daba..
   Bet ka kads var iebilst? To gan necietisu. Visiem jaklausa, kad deputate runa, jametas celos un jabuco rokas. Citadi finansejumu nost!

  • Ir pamatotas aizdomas – vai tik Vinkele nav kaut ko iemaksājusi (pati vai partija?), ja tik bieži tiek aicināta uz tv24? Tad var saprast, ko viņa domāja ar “nogriezīs finansējumu”… No tv saturiskā viedokļa Vinkele nav interesanta – ar sīkiem apgriezieniem bez pārmaiņām kuļ vienus un tos pašus tukšos liberālisma salmus – griezīgā un neiecietīgā balsī. Tagad, kā izrādās, viņai piebiedrojusies un kanti tura vēl viena “māsa Sorosā”: ir tikai viena patiesība uz Zemes, un tā stāv uz liberālisma dogmām, viss pārējais ir muļķības. Par Kramiņu viss skaidrs – viņš ir piedzimis citā valstī, citā ideoloģijā, un nevienai sevi cienošai liberalkai ar viņu nevar būt pa ceļam. Moderātors Ceriņš, lai kā centās, tomēr nespēja konsekventi ieturēt liberālisma līniju, kas raidījumam ietu cauri kā sarkans pavediens. Tas nekas, ka Ceriņš ir populārākais savā jomā, bet raidījums nav profesionāls, ja moderātors nav politiski nobriedis (političeski podkovannijs). Cerams, ka darba kolektīvs izdarīs pareizos secinājumus, lai varētu cerēt uz turpmāku finansējumu.

  • Nu redzi,Buk! Tieši prāta,spriešanas un domāšanas trūkums ir tas,kas nekādā mērā nelika Viķelei apdomāties! Viņa vienkārši to nevar fiziski izdarīt!!!!!

 28. “To izpētījusi britu avīze “The Guardian”.

  Kundze ar šo pateica īsti viņķeļveidīgu stulbību.

 29. Raidījuma formāts – brīva diskusija par tēmu. Kramiņš to izvērsa plašāk. Viņķele nevis saņēma rupjību, bet dzirdēja klātienē lielas daļas Latvijas tautas viedokli par savu darbu, un pati izteica vairākas rupjības diskusijas dalībniekiem un raidījuma vadītājam! Cerams ka biedrenei Rožukalnei ir zināmi saeimas reitingi. Ko sēsi, to pļausi. Apvainot raidījuma vadītāju neprofesionālismā – tipiska totalitāru valstu kliķes trubadūru stratēģija, lai diskreditētu pasākumu. Autorei ir dīvains priekšstats par demokrātiju un brīvo presi.

 30. VINĶELE PATIESI IR GUDRA SIEVIETE, par to liecina šarikovu/pārdalītāju uzbrukumi

 31. onkulis no laukiem Atbildēt

  Viņķelei politiskais krahs!!!
  Laiks prasties un ar godu aiziet no tukšo salmu kulšanas un parādīt savas spējas darbā

 32. Kads precizi pateicis par tadam vinkelem:
  Strideties ar mulki ir tas pats, kas spelet shahu ar balodi…, izspardis figuras, apkezis deeli un aizlaidisies..
  Un pec tam visiem kladzinas, ka jus uzvarejis un kads jus nejega…

 33. parunasim par vInkeles nevis aiziesanu, bet atnaksanu? Kapec tadas vispar tiek aicinatas, lai diktetu tautai pedejos murgus un tad speletu teatri, ja neattaisnojas tas ceribas uz publiku ka pilnigiem bezdzimtes pamulkiem?

 34. interesanti, kurš tad būs tas Zālamans, kas noteiks to “kvalitāti”. Te stipri ož pēc PSRS, kad vienīgā pareizā bija partijas ideoloģija. Raidījumam nav ne vainas un dalībnieki paši vien vainīgi, ja nav ne prāta, ne sajēgas savu viedokli argumentēt.

 35. Viņķele vēl nebija atvērusi muti, kad Kramiņš uzbruka, publiski pazemoja. Tālākās diskusijas laikā viņš vēl priecājās, ka deputāte neturpina izteikties.
  =============
  Precīzīzs un pamatots viedoklis.
  Par tādu cinisku psihopātu Kramiņu neviens līdz šim nebija dzirdējis. Tagad, pateicoties savai demagoģijai, kļuvis pat “varoni” plānprātiņu vidū.
  Viņķelei vajadzēja studiju pamest jau ātrāk nevis tikai pārtraukumā.

  • Vai cik jauki bleja vinkelis..iene, taisni apcurajos aiz priekiem

  • Te, ko, kads garigi atpalikuso klubins, jeb par tadiem citigi tiek taisita publika?
   Nebutu Vinkeles, nebutu problemu. Viss. Nav nekada Amerika jaatklaj.
   Uzaiciniet aunu un brinieties, ka tas blej… Ak vai, cik nozelojami tagad taisnoties, vainot kadu citu, ja neblej lidzi, bet skaidri pasaka, ka auns, aita, tadi ir un ka blesana nevienam aktuala neliekas…

 36. Sarunas kvalitate sakas un beidzas ar uzaicinato personu kvalitati.
  Un Vinkele, visadi Godmani, “nasing spesl”.., utml “gudrinieki”, kurus, nez kapec??? sistematiski uzaicina uz tam, nu noteikti nav tie, kuri kadu interesetu un varetu ko kvalitativu pavestit.
  Tas ir nozelojams politisks pasutijums, ko acimredzot pilda attiecigie aicinataji, un tapec nozelojams visa sava butiba. Un tapec tadi uzaicinatie nejegas, nekaunas atlaujas vel draudet ar finansejuma nonemsanu, laikam iedomajoties sevi par diktatoru ar vienigo iespejamo patiesibu, kurai visiem jaklanas…, ja kads atlaujas iebilst un pateikt tadiem sapigo patiesibu par to nozelojamajam un sabiedribai nevelamajam aktivitatem

 37. Viņķele vēl nebija atvērusi muti, kad Kramiņš uzbruka, publiski pazemoja. Tālākās diskusijas laikā viņš vēl priecājās, ka deputāte neturpina izteikties.
  =============
  Precīzīzs un pamatots viedoklis.
  Par tādu cinisku psihopātu – seksistu Kramiņu neviens līdz šim nebija dzirdējis. Tagad, pateicoties savai demagoģijai, kļuvis pat “varoni”tādu pašu plānprātiņu vidū.
  Viņķelei vajadzēja studiju pamest jau ātrāk nevis tikai pārtraukumā.

 38. Beidzot sakarigs un argumentēts notikušā vērtējums !

 39. Kāpēc nav pievienots raksta autora vārds un uzvārds? Dīvaini! Kāpēc jāslēpjas?

 40. Ilzi Vinķeli neatbalstu par darbībām VIENOTĪBĀ , bet raidījumā atbalstu par 100 %.

Draugiem Facebook Twitter Google+