Laukos
Bio

Diskusijas tiešraide – Bioloģiskā vai industriālā lauksaimniecība. Par un pret0

Jaunais lauksaimniecības portāls laukos.lv trešdien, 24. maijā plkst.12 organizē atklāšanas diskusiju “Ierastā vai bioloģiskā saimniekošana. Par un pret.”, kuras translāciju interesenti varēs arī vērot portālā laukos.lv

Diskusijas dalībnieki būs Lauku atbalsta dienesta direktore Anna Vītola-Helviga, Latvijas bioloģisko lauksaimnieku asociācijas vadītājs Gustavs Norkārklis, SIA “Latgales nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs Māris Bebris, veikala svaigi.lv vadītāja Elīna Novada un “Zemnieku saeimas” valdes priekšsēdētājas vietniece, lauksaimniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.

Pasākumā piedalīsies arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un AS “Lauku Avīze” valdes priekšsēdētājs Guntars Kļavinskis.

Diskusiju vadīs redaktore Ingrīda Mičāne un laikraksta “Latvijas Avīze” galvenās redaktores vietnieks Ivars Bušmanis.

Kā norāda diskusijas rīkotāji, bioloģisko produktu popularitāte strauji aug, līdz ar to aizvien vairāk zemnieku sāk pievērsties biosaimniekošanai, turklāt procesu stimulē dažāda veida subsīdijas, kas laikā līdz 2020.gadam sasniegs teju 151 miljonus eiro. Tomēr šajā biznesā slēpjas vairāki zemūdens akmeņi, piemēram, pastiprināta kontrole, mainīga likumdošana, kā arī šā gada jauninājums – obligātu 200 eiro ienākumu uzrādīšana no hektāra. Turklāt vienmēr aktuāls ir jautājums, vai zemnieku izaudzētais patiešām ir tas, ko veikalā vai tirgū grib redzēt pircējs. Šos un citus jautājumus arī risināsim portāla pirmajā organizētajā diskusijā.

Portāla redakcija plāno rīkot arī regulāras diskusijas par aktuālajām tēmām, kad skaidras atbildes tiks gaidītas gan no jomas speciālistiem, gan ierēdņiem un politiķiem.

LA.lv