×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. augusts, 2016
Drukāt

“Diskutējot 35 reizes” nolemj, ka suņus čipēt varēs arī PVD (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ministru kabinets (MK) otrdienas sēdes laikā atkārtoti izskatīja un atbalstīja grozījumus Veterinārmedicīnas likumā saistībā ar suņu čipēšanu, kas paredz, ka tajā var iesaistīt arī Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektorus, aģentūra BNS noskaidroja valdībā.

Valdība grozījumus apstiprināja ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerherda (NA) un kultūras ministres Daces Melbārdes (NA) iebildumiem, kuri balsoja pret. Diskusijas gan par šo jautājumu atkārtoti nenoritēja.

Grozījumu mērķis ir paplašināt to personu loku, kuras var veikt suņu apzīmēšanu ar mikroshēmu un reģistrēšanu Lauksaimniecības datu centra datubāzē, kā arī samazināt ar suņu apzīmēšanu un reģistrāciju saistītās izmaksas. Pašlaik suņu čipēšanu var veikt tikai veterinārārsts, taču, pieņemot grozījumus, to varēs veikt arī PVD pārstāvji.

Pirmdien Ministru kabineta komitejas (MKK) sēdes laikā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) uzsvēra, ka šis jautājums “ticis runāts jau vismaz 35 reizes”, un aicināja kolēģus ar diskusijām ilgi neaizrauties.

Vienīgie iebildumi arī pirmdien bija Gerhardam, kura pārstāvētā ministrija arī bija vienīgā, kura grozījumus nebija saskaņojusi. Gerhards pārējiem ministriem iepriekš sacīja, ka apritējuši 25 gadi kopš Augusta puča, taču valsts, kas formāli virzās uz mazu un efektīvu valsts pārvaldi, ar šiem grozījumiem cenšas uzņemties papildu pienākumus. Viņš esot kategoriski pret šiem grozījumiem.

Iebildumus pauda arī Konkurences padomes (KP) pārstāve. KP neesot saņēmusi informāciju, ka tirgus pats nespētu nodrošināt suņu mikročipēšanu. Iesaistoties PVD, kam pieejami publiski resursi, varētu rasties tirgus kropļošana, demotivējot citus pakalpojuma sniedzējus iesaistīties tirgū. Tāpat PVD nesot sniedzis pietiekamu informāciju, ka pakalpojuma pieejamība ir ierobežota šobrīd.

MKK sēdes laikā premjerministrs Māris Kučinskis (ZZS) vairākas reizes norādīja, ka nesaprot, kā papildu spēlētājs tirgū varētu radīt konkurences ierobežojumus, un arī pārējiem valdības ministriem iebildumu nebija.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) iepriekš aicinājis Zemkopības ministriju (ZM) atkārtoti izvērtēt suņu apzīmēšanas problemātiku valstī un rast citus risinājumus, lai padarītu pakalpojumu finansiāli un fiziski pieejamāku suņu īpašniekiem, lai nerastos korupcijas risks, ka PVD minēto procesu gan veic, gan arī uzrauga. Pret grozījumiem iebilst arī Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB).

Grozījumus vēl būs jāapstiprina Saeimai, kurai lūgts to darīt steidzamības kārtā.em.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un kā varēs izreģistrēt?, Mainīt adresi ? Mainīt saimnieku? UN cik tas maksās?

Draugiem Facebook Twitter Google+