×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
29. februāris, 2012
Drukāt

Diskutējot par 16.martu, sastrīdas Saeimas deputāti

cvetkova_leta2

Šodien Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijas sēdē deputāti, diskutējot par 16.marta pasākumiem, sastrīdējās. Saeimas deputāte Irina Cvetkova (SC) vēlējās no Latvijas Nacionālo karavīru biedrības valdes priekšsēdētāja Edgara Skreijas uzzināt, ko ievērojamu viņš un pārējie leģionāri ir panākuši un ar ko viņi lepojas.

Piemēram, vai viņi lepojas ar to, cik daudz Sarkanās armijas karavīru viņi ir nogalinājuši.

Skreija norādīja, ka deputāte ar savu jautājumu ir aizgājusi par tālu un komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis (VL-TB/LNNK) izteica protestu pret šāda veida jautājumu. Deputāts Ingmārs Līdaka (ZZS), paceļot balsi, norādīja, ka 16.martā nenotiek fašisma slavināšana. Vēlāk viņš Cvetkovai atvainojās par emocionālo reakciju un paskaidroja, ka viņa izteikumus izraisījusi tēva pieredze, kuram padomju laikā nav bijusi iespēja brīvi pieminēt savus kritušos biedrus.

Parlamentāriete Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) skaidroja, ka Cvetkovai nevajag šādā tonī runāt ar bijušo karavīru. Viņa atvainojās Skreijam par šādu kolēģes uzvedību, taču Cvetkova akcentēja, ka atvainošanās nav nepieciešama.

Skreija SC deputātei atbildēja, ka leģionāri ir daudz ieguldījuši iespējā pašlaik dzīvot brīvā Latvijā.

Šodien sēdē piedalījās arī Latvijas valsts aizsardzības fonda “Lačplēsis” prezidents Jānis Ivars Kasparsons, Latviešu Strēlnieku apvienības priekšsēdētājs Jānis Aivars Baškers un vēsturnieks Kārlis Kangers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+