Kultūra
Teātris un kino

Diskutēs par kailumu mākslā un sabiedrībā1

Publicitātes foto

Piektdien, 16. martā, plkst. 19 sadarbībā ar interneta žurnālu “Satori” notiks diskusija “Kailums un ķermenis mākslas un sabiedrības koordinātās”, kurā iztirzās ķermeņa un kailuma nozīmi, mākslinieku pašcenzūru un cenzūru sabiedrībā, pievēršoties kailam ķermenim kā ideoloģiskam instrumentam un provocētājam, informē “Kino Bize” pārstāve Dārta Ceriņa.

Sarunu moderēs filozofs un publicists, interneta žurnāla “Satori” galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins. Diskusijā piedalīsies dzejniece un publiciste Inga Gaile, fotogrāfe Inese Kalniņa, teātra režisors Vladislavs Nastavševs un filozofs un Rīgas Stradiņa universitātes docents Vents Sīlis.

Otrdien, 20. martā, plkst. 18 ar ievadlekciju par marksismu un postmarksismu uzstāsies filozofs un Latvijas Kultūras akadēmijas docents Andrejs Balodis. Pēc nedēļas – 27. martā – plkst. 18 ievadu par nūdisma un natūrisma kultūru Latvijā sniegs sociālantropoloģe Ieva Lange. Kā norāda Lange, attieksme pret kailumu un ar to saistītās normas sabiedrībā mēdz būt pretrunu pilnas. “Noteiktos apstākļos atkailināšanās ir vairāk pieņemama, piemēram, kad kaili ir mazi bērni vai pacienti vizītes laikā pie ārsta, tomēr kopumā kails ķermenis sociālajā vidē atrodas kategorijā ārpus ierastā un publiskā, un kailums tiek uztverts kā sevišķs stāvoklis, kas gan telpas, gan attiecību ziņā parasti nozīmē intimitāti un privātumu,” attieksmi pret kailumu skaidro sociālantropoloģe.

Pēc ievadlekcijām un diskusijas paredzēta filmas “Tikumīga sieviete” izrādīšana. Sociālās satīras galvenā varone ir Belēna, kura strādā par mājkalpotāju ekskluzīvā un noslēgtā dzīvojamo māju rajonā Buenosairesas apkaimē. Otrpus šai buržuāziskajai sabiedrībai atrodas nūdistu-svingeru komūna, kurai sieviete drīz vien pievienojas. Belēna uzsāk dubultdzīvi – pusi dienas viņa uzkopj tenisa kortus un cep mafinus, bet otru – apmeklē tantras nodarbības un iepazīst savu ķermeni. Ja tu vēlies mieru, gatavojies karam – atļaušanās būt kailai kļūst par Belēnas un līdzbiedru lielāko cīņu.
http://ej.uz/tikumigasieviete

LA.lv