×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Diskutēs par latviešu drāmas un teātra kritiku

Foto - publicitātesFoto - publicitātes

Janvārī Ojāra Vācieša muzejā notiks diskusijas par latviešu drāmas un teātra kritiku, aģentūrai BNS pavēstīja Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Zobena.

Diskusijas notiks Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātes un Memoriālo muzeju apvienības projektā “Latvijas gadu gredzeni literatūrā”.

13.janvārī muzejā lekciju “Dekada, kas nekad nenotika, un Aleksandrs Čaks” lasīs Dr. philol. Silvija Radzobe (LU).

Ziņojums būs veltīts 1941. gadā paredzētajai latviešu kultūras un mākslas dekādei Maskavā, kas gandrīz pilnībā tika sagatavota, bet nenotika, jo sākās karš. Balstoties uz daļēji pētītiem un nekad neapskatītiem arhīvu materiāliem, to dienu preses publikācijām, padomju Latvijā un trimdā publicētām atmiņām, tiks apskatīta dekādes organizācija, programma, jaunu mākslas darbu radīšana.

Īpašu uzmanību Radzobe pievērsīs grūtajam ceļam, kā tika radīts pirmās latviešu padomju operas librets, ko kopīgiem spēkiem veica Aleksandrs Čaks un Eriks Ādamsons. Saglabājušies libreta fragmenti, kas veltīti latviešu strēlniekiem, tiks analizēti kontekstā ar Čaka “Mūžības skartajiem”.

1941.gadā nenotikusī dekāde kā notikums latviešu kultūras un mākslas dzīvē līdz šim nav analizēta ne latviešu teātra, ne literatūras kontekstā. Par mūziķu aktivitātēm dekādes kontekstā rakstījis vien Arnolds Klotiņš monogrāfijā par mūziku okupācijas režīma apstākļos.

Savukārt 21. janvārī Vācieša muzejā projekta ietvaros notiks diskusija “Padomju mitoloģija drāmā un teātrī”, kurā piedalīsies Zane Radzobe un Lelde Stumbre. Diskusiju vadīs Ruta Cimdiņa.

Ieeja pasākumos brīva.

Projekta vadītāja ir Dr. philol. prof. Ieva Kalniņa (LU). Projektu finansē Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+