Mobilā versija
+0.1°C
Hilda, Teiksma
Svētdiena, 17. decembris, 2017
24. novembris, 2017
Drukāt

Diskvalificē SOK sodītos krievu skeletonistus (3)

Foto AP/Scanpix/LETAFoto AP/Scanpix/LETA

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) piemērojusi pagaidu diskvalifikāciju četriem Krievijas skeletonistiem – Aleksandram Tretjakovam, Jeļenai Ņikitinai, Olgai Potiļicinai un Marijai Orlovai, kurus iepriekš šonedēļ sodīja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK).

Līdz ar to viņi nevarēs šajā nedēļas nogalē piedalīties Pasaules kausa trešajā posmā, kas norisināsies Kanādas trasē Vistlerā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka SOK trešdien Tretjakovam atņēma 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīto zelta medaļu. Visticamāk, pēc Tretjakova diskvalifikācijas par olimpisko čempionu kļūs Latvijas skeletona līderis Martins Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim Tomasam Dukuram tagad pienākas bronzas godalga. Lēmums par medaļu pārdalījumu oficiāli jāpieņem IBSF.

Tāpat bronza sieviešu sacensībās atņemta Ņikitinai, kā arī diskvalificētas ir Potiļicina un Orlova. Viņiem visiem SOK aizliegusi piedalīties olimpiskajās spēlēs. Konkurenšu diskvalifikācijas Latvijas skeletonistei Leldei Priedulēnai no Soču olimpiskajās spēlēs iegūtās 14.vietas ļautu pacelties uz dalītu desmito pozīciju.

Tiesa, IBSF pašlaik lēmusi tikai par Krievijas atlētu nepielaišanu sacensībām, nevis medaļu pārdali.

Krievija 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs triumfēja medaļu ieskaitē, tomēr jau gadu vēlāk Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgas komisijas izmeklēšanā, kuru vadīja kanādiešu jurists Ričards Maklarens, tika gūts apstiprinājums, ka Krievijā bija izveidota valsts atbalstīta dopinga sistēma, kulmināciju pārkāpumos sasniedzot tieši savās mājās notikušajās olimpiskajās spēlēs, kad virknei mājinieku sportistu tika nomainītas pozitīvas dopinga proves pret “tīrām” analīzēm.

Lai izmeklētu šīs lietas, tika izveidota SOK komisija, ko vada tās biedrs Deniss Osvalds, pārskatot lietas ar iespējamu dopinga lietošanu un testu viltošanu Soču olimpiskajās spēlēs, prioritāri izmeklējot sportistus, kuri varētu piedalīties Phjončhanas Olimpiādē.

Ja līdz trešdienai neatkarīgajai Latvijai nebija neviens Ziemas olimpisko spēļu čempions, jau pavisam drīz šis skaits var vēl palielināties, jo SOK izskata Krievijas bobslejistu lietu. Soču Olimpiādē bobsleja pilots Aleksandrs Zubkovs ar stūmējiem Alekseju Vojevodu, Alekseju Ņegodailo un Dmitriju Truņenkovu, izcīnīja zelta medaļas četriniekos, kur otrā palika Oskara Melbārža ekipāža. Ja Zubkovu un viņa ekipāžu piemeklēs līdzīgs liktenis kā Krievijas skeletonistus un distanču slēpotājus, Melbārža četrinieks ar stūmējiem Arvi Vilkasti, Daumantu Dreiškenu un Jāni Strengu arī varētu kļūt par olimpisko spēļu čempioniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Par spīti, ka krieviem uz ķiverēm bija uzraksts “Gosloto”, viņi šoreiz ir lūzeri.

  2. tad politiskais pasutijums spīd pa gabalu. pieķerti jau viņi vienalga nav, noņema no trases pamatojoties uz “viena tante teica”.

    • Nu protams.Tas viss tikai politiskais pasūtījums,Apbižo nabaga krieviņus visur Pasaulē.’Skrandu impērija taču nekur un nekad ne pie kā nav vainīga.Pati godīgākā valsts uz zemeslodes.

Intervijas un apraksti
Viedokļi un komentāri
Video, foto
Draugiem Facebook Twitter Google+