×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2012
Drukāt

Distančniekiem vājš ģenerālmēģinājums Norvēģijā

Skandināvijas kausā Nēsē, Norvēģijā distanču slēpošanā Latvijas sportisti finišēja tālu aiz labākajiem, vēsta Latvijas Slēpošanas savienības mājas lapa internetā. Nākamais posms 8. un 9. februārī risināsies Madonā.

Sprintā klasiskajā distancē labākais no vīriem bija Jānis Paipals, kas 97 dalībnieku vidū ierindojās 83.vietā. Viņš kvalifikācijā 1,8km distanci veica  5:19,24 un no labākā laika uzrādītāja soma Koliandera atpalika 38 sekundes. Vienu vietu priekšā finišējušais norvēģis bija par trim sekundēm ātrāks, bet līdz labāko trīsdesmitniekam, kas tika tālāk ceturtdaļfinālā, pietrūka 26 sekunžu. Šoreiz otrs labākais no latviešiem bija Pāvels Ribakovs, kas ierindojās 86.vietā, no Jāņa atpalikdams 3,75 sekundes, bet par divām vietām un vienu sekundi apsteidzot Robertu Slotiņu. Jurim sev neierastajā stilā 92.vieta un 16 sekunžu deficīts pret Paipala laiku.

Finālā, kur bija pārstāvji tikai no Ziemeļvalstīm, kvalifikācijas uzvarētāju tomēr pārspēja pagājušā gada Pasaules vicečempions sprintā U-23 grupā Timo Andre Bakens no Norvēģijas, bet trešais finišēja Onunds Buglands. Brits Endrū Masgreivs ierindojās 15.vietā. Pavisam kopā bija pārstāvētas 8 valstis. Jau bez minētajām piedalījās arī pārstāvji no Šveices, Islandes un arī Brazīlijas, ieskaitot pagājušā gada janvārī Priekuļos redzēto Enriko Martinu, kurš ierindojās priekšpēdējā vietā un kuram, dzīvojoties par Norvēģiju, tomēr progresu var manīt. Startēja arī Enriko tautietis, kurš bija divas reizes lēnāks par uzvarētāju un sapelnīja vairāk par 1100 FIS punktiem, paliekot pēdējā vietā. Vienīgais Igaunijas pārstāvis 15km distancē – Ēri  Vahtra sprintā nestartēja.
Sievietēm piedalījās tikai 41 slēpotāja, kas priekš Skandināvijas ir ļoti maz, turklāt, ja ņem vērā, ka tas bija arī Norvēģijas kauss. Tikpat daudz vai arī mazāk startē Skandināvijas kausa posmos Igaunijā un Latvijā. Arī par skatītāju daudzumu nevar runāt, jo to ir bijis ne vairāk kā Latvijas čempionātos vai pat mazāk. Diemžēl visas trīs mūsu dāmas ierindojās pašās beigās. 39.vietā ierindojās Inga Dauškāne, kas 1,55km distanci veica 5:24,36 un no uzvarētājas atpalika 46 sekundes. Vienu vietu priekšā finišējušā norvēģiete bija par 10 sekundēm ātrāk, bet līdz labāko trīsdesmitniekam pietrūka 17 sekunžu. Par 36 sekundēm lēnāka nekā Inga bija Anda Muižniece, bet vēl par divām – Natālija Kovaļova. Jau otro posmu pēc kārtas sprintā triumfē 18 gadus jaunā zviedriete Stīna Nilsona, aiz sevis atstājot norvēģietes Katrīnu Harsemu un pasaules junioru čempioni rollerslēpošanā Barbru Kvoli.

Līdz ar to šajā sezonā jau aizvadīti trīs posmi. Nākamais, ceturtais posms, norisināsies 8. un 9.februārī, kad spēcīgie distanču slēpotāji viesosies Latvijā, jo otro gadu pēc kārtas Skandināvijas kausa posmu uzņems Madona.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+