Sports
Ziemas sports

Distanču slēpotājiem Eidukai un Bikšem lēna olimpiskā debija0


Indulis Bikše
Indulis Bikše
foto: Romāns Kokšarovs/ F/64 Photo Agency

Latvijas labākie slēpotāji Patrīcija Eiduka un Indulis Bikše otrdien ieņēma attiecīgi 62. un 63.vietu distanču slēpošanas sprinta sacensībās klasiskajā stilā, apsteidzot sešas konkurentes.

Eiduka dāmu sacensībās apsteidza vien sešas konkurentes, kamēr vīriem konkurence bija lielāka un arī Bikšes atpalicība no kvalifikācijas uzvarētāja bija mazāka nekā Eidukai.

Eiduka dāmu sacensībās kilometru un 250 metrus garo distanci veica trijās minūtēs un 49,70 sekundēs, noslēdzot dalību sacensībās.

Sacensību ceturtdaļfinālu sasniedza 30 labākās sportistes, Eidukai no šīs robežas atpaliekot par nedaudz vairāk nekā 25 sekundēm. Latvietei aiz muguras palika konkurentes no Austrālijas, Horvātijas, Bulgārijas, Dienvidkorejas un Irānas.

Ātrākā kvalifikācijā bija zviedriete Stīna Nilsone, kura distanci veica trijās minūtēs un 8,74 sekundēs. Viņai par 0,39 sekundēm piekāpās norvēģiete Maikena Kaspersena Falla, kamēr 3,56 sekundes zaudēja somiete Krista Permekoksi.

Turpinājumā tika aizvadīta arī vīru kvalifikācija, kurā Bikše sākotnēji ieguva 64.vietu starp 80 sportistiem, taču jau pēc sacensībām tika diskvalificēts Ķīnas sportists Suņs Cjinhai, kurš distancē bija ātrāks par latvieti, līdz ar to Bikše sacensībās tika klasificēts 63.pozīcijā.

Šeit uzvaru guva soms Ristomati Hakola, kurš finišēja pēc trim minūtēm un 8,54 sekundēm. Uzreiz aiz viņa sekoja Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Juhaness Klēbo no Norvēģijas un Olimpiskais sportists no Krievijas Aleksandrs Boļšunovs.

Zīmīgi, ka pirmie 30 sportisti ieslēpoja 9,15 sekundēs.

Savukārt Bikše kvalifikācijas uzvarētājam zaudēja 21,99 sekundes.

Turpinājumā otrdien notiks arī ceturtdaļfināla, pusfināla un fināla kārtas, noskaidrojot olimpiskos čempionus sprintā.

Šajā distancē nepiedalījās trešā Latvijas slēpotāja Phjončhanā Inga Paškovska, kura drīkst piedalīties tikai vienā distancē un izvēlējusies ceturtdien gaidāmo desmit kilometru distanci brīvajā stilā.

LA.lv