×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. maijs, 2014
Drukāt

Dita Rietuma: Latvijas simtgadei veltītās filmas skatītāji var nepamanīt (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Par godu Latvijas simtgadei 2018. gadā taps 12 filmas par aptuveni diviem miljoniem eiro, otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas apakškomisijā sacīja Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Rietuma uzskata, ka šai programmai būtu nepieciešams lielāks finansējums, jo ar esošo pietiek divām mazbudžeta pilnmetrāžas filmām, tāpat tiks veidotas četras animācijas īsfilmas, katra par 115 tūkstošiem eiro, kā arī sešas dokumentālās īsfilmas, kuras katra izmaksās 60 tūkstošus eiro.

Rietuma norādīja, ka vienas vēsturiskas filmas izmaksas parasti ir aptuveni divi miljoni eiro, kas ir vairāk nekā visai programmai piešķirtais finansējums. Šāda summa izmantota filmas “Nameja gredzens” veidošanai, kas pašlaik vēl ir ražošanas stadijā. Salīdzinājumam viņa parādīja, ka filma “Rīgas sargi”, kas izpelnījās publikas simpātijas, izmaksāja vairāk nekā trīs miljonus eiro.

NKC vadītāja uzskata, ka pozitīvs piemērs simtgades kino programmas veidošanā ir Igaunija, kura filmām atvēlējusi kopumā desmit miljonus eiro, kas ir daudz lielāks finansējums nekā Latvijā. Igaunijā tiks veidotas sešas pilnmetrāžas spēlfilmas, īsfilmu kolekcija, kā arī žanriski daudzveidīga filmu programma. “Jāsaka, apbrīnojami, apskaužami labi,” noteica kino centra vadītāja.

Kaimiņvalstī ekranizēs, piemēram, vēstures drāmu, igauņu literatūras klasiku un filmu bērniem un jauniešiem. Rietuma pieļāva, ka Latvijā veidotās dokumentālās filmas var palikt arī neievērotas salīdzinājumā ar Igaunijas spēlfilmām. “Ir bažas, ka mūsu simtgades svinības plašais skatītāju loks var arī nepamanīt,” viņa sacīja.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ja tās dokumentālās filmas sanāks interesantas, tad gan jau skatītāji tās pamanīs.

  2. Vairs ne čiku, ne grabu Atbildēt

    Kas notiek ar Latvijas simtgadei solīto spēlfilmu, uzņemtu pēc Aleksandra Grīna vēsturiskā romāna “Dvēseļu putenis”?

    • Notiek tas, ka producents, kas uzņēmās taisīt filmu, nav vienojies ar Grīna autortiesību turētājiem par literārā darba izmantošanu filmai.

Draugiem Facebook Twitter Google+