×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. jūlijs, 2013
Drukāt

Dīvainā folka māsiņas – “CocoRosie”


ReklāmfotoReklāmfoto

30. jūlijā koncertzālē “Palladium” pirmo reizi Baltijā uzstāsies populārās mūzikas pasaules ekscentriķes – ASV kulta grupa “CocoRosie”. 


 

Nevilcinoties var teikt, ka “CocoRosie” ir 21. gadsimta populārās mūzikas savdabīgākais projekts, kurā absolūti unikālā veidā apvienota elektronika un tautas mūzikas elementi, opera un hiphops, allaž turoties avangardā, liekot izbrīnā raukt uzacis, bet visbiežāk – sajūsmināties par to, ko gan vēl var izgudrot.

Abas grupas mūziķes un dziedātājas – māsa Bjanka (“Coco”) un Sjerra (Rosie”) Kasadijas šo viņu nebeidzamās fantāzijas, nepārprotama talanta un sievišķīgo (kāds varbūt teiktu: feministisko) dīvainību augli, kas kļuvis par muzikālu apvienību, nodēvējušas par frīkfolku.

Grupa sāka darboties kā māsu duets 2002. gadā ASV, kad vecākā māsa Sjerra dziedāja, spēlēja ģitāru, klavieres un arfu, bet Bjanka dziedāja un trokšņoja ar dažādām bērnu rotaļlietām, elektroniku un perkusijām. Māsas dzimušas Havaju salā, mitinoties tur un daudzās citās vietās ASV kopā ar māti – indiāņu dziedātāju un mākslinieci. Māte uzskatīja, ka meitenes daudz vairāk iegūs, mācoties no īstās dzīves pieredzes, nevis skolojoties parastā skolā, tādēļ neviena no māsām tā arī nav ieguvusi augstskolas diplomu.

Iespējams, viņu mātei bijusi taisnība – “CocoRosie” mūzikā saklausām ko tādu, kas palicis ārpus kanoniem un ierastā redzējuma, reizēm liekot klausītājam pēkšņi ietrīsēties no dīvaina trokšņa, harmonijas, kliedziena vai operas ārijas cienīgas pasāžas. Nav noslēpums, ka Sjerra kādu laiku bija apmetusies arī Parīzē, lai studētu operas mākslu. Tur mazā dzīvoklītī abas masas sāka savu pirmo ierakstu sesiju, izmantojot arī lietas, kas gadās pa rokai, – ne velti vairāki kritiķi viņu mūziku vienkārši ieraksta trokšņa žanrā, daži saukuši jaunās dāmas par šarlatānēm, citi par sievišķīgiem ģēnijiem, kas likuši mainīt domas par mūziku ne vienam vien profesionālim.

Vēlāk māsu duetam pievienojušies vairāki mūziķi – basģitārists, taustiņinstrumentālists un bītbokseris, papildinot Kasadiju māsu radīto maģisko un pārpasaulīgo skanējumu. “CocoRosie” daiļrade pašlaik apkopota piecos pilnmetrāžas albumos, no kuriem jaunākais “Tales of a Grass Widow” klajā nāca šogad, kā allaž, izpelnoties pretrunīgus vērtējumus. Vieni izbrīnā rauc degunu un vaino māsas sentimentālā bērnišķībā un pliekanos tekstos vai, vēl vairāk, pārmet ezoterisku muļķošanos, bet citi tieši šajā apstāklī saskatot māsu īpašo burvību.

Pēdējās “CocoRosie” koncerttūres lielākoties bijušas izpārdotas. Tajās grupa rada apzinātu haosu, meistarīgi manipulējot ar hausmūzikas, hiphopa un bungu basu ritmiem, neparastiem skatuves tēliem, vokāliem, dažādiem mūzikas instrumentiem un krāšņiem skatuves apģērbiem, koncertu padarot teju par mākslas faktu. Nav par skaļu teikts, ka katra māsu Kasadiju performance ir notikums.

 

VARBŪT NODER

Vieta – koncertzālē “Palladium”.

Laiks – 30. VII 20.00.

Biļetes – “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv.

Cena – Ls 24.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+