Foto – AFP/LETA

Dīvainākie nodokļi 0

Ekonomisko likstu dēļ daudzu valstu valdību ieviestie un paaugstinātie nodokļi galvassāpes rada ne vienam vien. Dažviet nodokļus iekasē par prātam neaptveramām lietām. Tāpēc šoreiz piedāvājam ieskatu, mūsuprāt, desmit dīvainākajos nodokļos, kādus nākas maksāt (vai arī tas apspriests vismaz ieceres līmenī) dažādu valstu iedzīvotājiem.


Reklāma
Reklāma

 

1. Mēness kūkas nodoklis

Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Ekonomiskās lejupslīdes laikā, mēģinot palielināt ienākumus no nodokļiem, Ķīnas amatpersonas jaunu nodokli uzlikušas kafejnīcu īpašniekiem, kuri tirgo ķīniešu tradicionālās mēness kūkas. Tās Ķīnā dāvina radiem un draugiem, svinot rudens svētkus.

 

2. Tualetes ūdens nodoklis

Merilendā, ASV, mēģinot taupīt ūdeni, 2005. gadā tika ieviests tualetes ūdens nodoklis, kas jāmaksā ikreiz, kad mazmājiņā tiek norauts ūdens.

 

3. Gāzes uzkrāšanās nodoklis

CITI ŠOBRĪD LASA

Karsti apspriests, Jaunzēlandē tomēr nestājās spēkā gāzes uzkrāšanās nodoklis (kuluāros to gan dēvēja mazāk pieklājīgā vārdā), kuru bija iecerēts noteikt govju īpašniekiem. Uzskata, ka mājlopu radītais metāns veido ap 50 procentiem siltumnīcas gāzu emisiju.

 

4. Kukurūzas pārslu nodoklis

Kanādā noteikts papildu nodoklis par to bērniem paredzēto kukurūzas pārslu paku pārdošanu, kurās atrodas bezmaksas dāvanas. Likumā ir interesanta piebilde, kas nosaka, ka nodoklis neattiecas uz pakām, kurām dāvinājumā pievienots alus, vīns vai liķieris.

5. Mājdzīvnieku nodoklis

Šis mājdzīvnieku nodoklis ieviests 2009. gadā ASV štatā Ziemeļkarolīnā un jāmaksā suņu un kaķu īpašniekiem. Viņu mājdzīvnieki tiek reģistrēti kā privātīpašums. Tiesa, nodoklis attiecas tikai uz kaķiem un suņiem, kas ir jaunāki par četriem mēnešiem.

 

6. Sviestmaižu nodoklis

2010. gadā Ņujorkā ieviests sviestmaižu nodoklis. Ja kafejnīcā sviestmaizi pērk līdzņemšanai, nodoklis nav jāmaksā, bet, ja pircējs izvēlas to notiesāt uz vietas, jāmaksā papildus pirkuma nodoklis. Tādējādi uz vietas apēdamā sviestmaize ir aptuveni astoņus deviņus centus dārgāka.

 

7. Raganu nodoklis

Rumānijā ieviests 16 procentu liels raganu nodoklis, kas jāmaksā zīlniecēm un nākotnes pareģēm. Paužot neapmierinātību ar šādu nodokli, raganas, izmantojot kaķu ekskrementus un suņu mirstīgās atliekas, jau paspējušas nolādēt Rumānijas premjerministru un prezidentu.

 

8. Melleņu nodoklis

Menas štatā izaudzē visvairāk melleņu ASV, un ar tur audzētām mellenēm nodrošina 99 procentus no kopējā Savienoto Valstu pieprasījuma. Štats ir tik lepns par savu melleņu industriju, ka visiem šo ogu audzētājiem, pārdevējiem, pircējiem jāmaksā īpašs melleņu nodoklis.

Reklāma
Reklāma

 

9. Dīvaino vārdu nodoklis

Vēl nesen Zviedrijas nodokļu inspektori varēja aizliegt vecākiem bērnu nosaukt izvēlētajā vārdā, ja viņi to uzskatīja par “dīvainu”. Kaut nodoklis par dīvaina vārda izvēli netika noteikts, tomēr interesanti, ka tieši nodokļu inspektoriem bija uzticēts izlemt, vai attiecīgais vārds bērnam ir gana labs.

 

10. Katoļu nodoklis

Vācijā, Austrijā un Šveicē pastāv katoļu baznīcas nodoklis, kas jāmaksā ikvienam šīs konfesijas pārstāvim. Ja cilvēks to atsakās darīt, viņš no baznīcas tiek atskaitīts. Šā nodokļa dēļ katoļu baznīca šajās valstīs zaudējusi ievērojamu skaitu sekotāju. Nodokļos saņemto naudu baznīca izmanto galvenokārt labdarības pasākumiem.