Pasaulē
Apbrīno

Kad nopietnie muzeji apnikuši, aizraus pasaules desmit dīvainākās kolekcijas0

Foto – AFP/LETA

Nevar noliegt, ka tradicionālie vēstures, dabas vai mākslas muzeji ar drūmajām dežurantēm izstāžu zāļu stūros un čīkstošajiem grīdas dēļiem reizēm varētu šķist gana garlaicīgi, pat nomācoši. Taču, domājams, garlaicība nedraudētu kādos no šiem desmit neparastajiem muzejiem dažādās pasaules valstīs.

1. Starptautiskais tualešu muzejs Indijā


Ja jūs reiz mocījusi doma, kā gadsimtu griežos evolucionējusi cilvēka tualetes kultūra, nekas cits neatliks kā doties uz Indijas galvaspilsētu Deli, kur aplūkojams ne jau šāds tāds tualešu muzejs, bet starptautiskais tualešu muzejs. Tur eksponētas gan aptuveni 4500 gadu vecas mazmājiņas, gan mazi naktspodiņi un grezni viktoriāņu laikmeta ķemertiņi. Viena no tualetēm ir izveidota kā grāmatplaukts.

2. Fallu muzejs Islandē


Islandes mazpilsētiņā Husavikā atrodas fallu muzejs, kurā ir izstādīti dažādu zīdītāju sugu pārstāvju dzimumlocekļi. Kopš 2011. gada muzeja kolekcijā atrodas arī kāda nu jau aizsaulē aizgājuša islandieša dzimumloceklis. Muzejā apskatāmi vairāk nekā 200 dažādi dzimumorgāni, no kuriem vairākums ir kaltēti. Par lielāko muzeja lepnumu tiek uzskatīts 1,70 metrus garais vaļa falls.

3. Slikto mākslas darbu muzejs ASV


ASV pilsētā Bostonā atrodas muzejs, kas ir vienīgā vieta, kur izpausties māksliniekiem, kuri vārgi nojauš, kā apieties ar otu, vai kuru priekšstats par talantu krietni atšķiras no atzītu mākslinieku uzskatiem. Muzeja darbinieki reklamē, ka šīs vietas apmeklētāji varēs redzēt, ko nozīmē slikti savienotas krāsas, nepareizi veidotas proporcijas un mākslinieciskā talanta trūkums.

4. Šķirto attiecību muzejs Horvātijā


Muzeju Zagrebā veidoja cilvēki ar nelaimīgas mīlestības sabradātām sirdīm. Tajā izvietoti priekšmeti, kuri kādam cilvēkam saistās ar viņa bijušajām attiecībām. Arī muzeja apmeklētāji tiek aicināti papildināt tā ekspozīciju ar lietām, kas viņiem asociējas ar salauztu sirdi. Lai dotu iespēju pārvarēt emocionālo sabrukumu – tā muzeja izveidi pamatojuši tā veidotāji.

5. Svēto dvēseļu muzejs Itālijā


Nelielajā istabiņā Svētās Sirds baznīcā Romā atrodas muzejs, kurā eksponēti vairāki priekšmeti, kurus, kā apgalvo muzeja darbinieki, aizskārušas šķīstītavā esošās dvēseles. Muzeja eksponātu vidū ir kāda grāmata, kurā redzams cilvēka rokas nospiedums. Muzeja darbinieki pārliecināti, ka savas rokas nospiedumu šajā grāmatā ir iededzinājis Svētās Sirds baznīcas mirušais priesteris.6. Parazītu muzejs Japānā


Četri parazītu pētnieki no Japānas savā laboratorijā valsts galvaspilsētā Tokijā izveidojuši parazītu muzeju, kurā ieeja ir bez maksas un apmeklētājiem ir iespēja iepazīties ar dažādām cilvēka organismos parazitējošām radībām. Muzeja gods un lepnums ir deviņus metrus garš lentenis, kas bija iedzīvojies kādas sievietes vēderā, viņai nemaz nenojaušot par tā eksistenci.

7. Taureņu muzejs Malaizijā


Malaizijas galvaspilsētā Kualalumpurā teju 7500 kvadrātmetru lielā teritorijā atrodas taureņu muzejs, kurā mitinās vairāk nekā pieci tūkstoši šo burvīgo radību. Tā ir lielākā taureņu kolekcija pasaulē, kas Malaizijā bauda ļoti lielu popularitāti.

8. Matu muzejs Turcijā


Avanosa ir neliela pilsētiņa Turcijas vidienē. Taču tā ir izpelnījusies tūristu popularitāti, jo tur esošajās alās vietējais podnieks Čezs Galips ir ierīkojis visnotaļ neparasto matu muzeju. Galipa kolekcijā ir vairāk nekā 16 tūkstošu sieviešu mati. Dažādo garumu un krāsu mati ir piekarināti pie alu griestiem. Šajās alās atrodas arī Galipa keramikas studija.

9. Dzeloņstiepļu muzejs ASV


Saistītie raksti

Savienoto Valstu pilsētā Kanzasā ir izveidots vesels muzejs, kas veltīts tikai un vienīgi dzeloņstieplēm. Tajā ir iespēja iepazīties gan ar vairāk nekā 2400 dzeloņstiepļu veidiem, gan aplūkot dažādus to lietojuma paņēmienus, gan uzzināt vairāk par dzeloņstiepļu vēsturi. Intereses ir dažādas!

10. Suņu kaklasiksnu muzejs Anglijā


Līdsas pilī Anglijā atrodas savdabīgs muzejs, kura darbinieki apgalvo, ka tajā apskatāma “unikāla kolekcija ar vēsturiskām un fascinējošām suņu kaklasiksnām”. Muzejā izvietoti vairāk nekā simt dažādi eksponāti. To vidū gan piecus gadsimtus vecas medību suņu kaklasiksnas, gan 21. gadsimtā veidotas mirguļojošas suņu kaklasiksnas.

LA.lv