×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Kad nopietnie muzeji apnikuši, aizraus pasaules desmit dīvainākās kolekcijas

falls

Nevar noliegt, ka tradicionālie vēstures, dabas vai mākslas muzeji ar drūmajām dežurantēm izstāžu zāļu stūros un čīkstošajiem grīdas dēļiem reizēm varētu šķist gana garlaicīgi, pat nomācoši. Taču, domājams, garlaicība nedraudētu kādos no šiem desmit neparastajiem muzejiem dažādās pasaules valstīs.

1. Starptautiskais tualešu muzejs Indijā


Ja jūs reiz mocījusi doma, kā gadsimtu griežos evolucionējusi cilvēka tualetes kultūra, nekas cits neatliks kā doties uz Indijas galvaspilsētu Deli, kur aplūkojams ne jau šāds tāds tualešu muzejs, bet starptautiskais tualešu muzejs. Tur eksponētas gan aptuveni 4500 gadu vecas mazmājiņas, gan mazi naktspodiņi un grezni viktoriāņu laikmeta ķemertiņi. Viena no tualetēm ir izveidota kā grāmatplaukts.

2. Fallu muzejs Islandē


Islandes mazpilsētiņā Husavikā atrodas fallu muzejs, kurā ir izstādīti dažādu zīdītāju sugu pārstāvju dzimumlocekļi. Kopš 2011. gada muzeja kolekcijā atrodas arī kāda nu jau aizsaulē aizgājuša islandieša dzimumloceklis. Muzejā apskatāmi vairāk nekā 200 dažādi dzimumorgāni, no kuriem vairākums ir kaltēti. Par lielāko muzeja lepnumu tiek uzskatīts 1,70 metrus garais vaļa falls.

3. Slikto mākslas darbu muzejs ASV


ASV pilsētā Bostonā atrodas muzejs, kas ir vienīgā vieta, kur izpausties māksliniekiem, kuri vārgi nojauš, kā apieties ar otu, vai kuru priekšstats par talantu krietni atšķiras no atzītu mākslinieku uzskatiem. Muzeja darbinieki reklamē, ka šīs vietas apmeklētāji varēs redzēt, ko nozīmē slikti savienotas krāsas, nepareizi veidotas proporcijas un mākslinieciskā talanta trūkums.

4. Šķirto attiecību muzejs Horvātijā


Muzeju Zagrebā veidoja cilvēki ar nelaimīgas mīlestības sabradātām sirdīm. Tajā izvietoti priekšmeti, kuri kādam cilvēkam saistās ar viņa bijušajām attiecībām. Arī muzeja apmeklētāji tiek aicināti papildināt tā ekspozīciju ar lietām, kas viņiem asociējas ar salauztu sirdi. Lai dotu iespēju pārvarēt emocionālo sabrukumu – tā muzeja izveidi pamatojuši tā veidotāji.

5. Svēto dvēseļu muzejs Itālijā


Nelielajā istabiņā Svētās Sirds baznīcā Romā atrodas muzejs, kurā eksponēti vairāki priekšmeti, kurus, kā apgalvo muzeja darbinieki, aizskārušas šķīstītavā esošās dvēseles. Muzeja eksponātu vidū ir kāda grāmata, kurā redzams cilvēka rokas nospiedums. Muzeja darbinieki pārliecināti, ka savas rokas nospiedumu šajā grāmatā ir iededzinājis Svētās Sirds baznīcas mirušais priesteris.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+