×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. marts, 2016
Drukāt

Dīvainās surogātattiecības: laulībā ar delfīnu, diviem kaķiem vai kļavu

Foto: AFPFoto: AFP

Mūsdienās jau vairs nevienu neizbrīna tā dēvētās cilvēku viendzimuma laulības, taču tostarp pasaulē ir gūzma vēl neparastāku savienību. Piemēram, cilvēki “apprecas” ar dzīvniekiem vai pat dažādiem nedzīviem priekšmetiem! Raugi, nesen kāda 48 gadus vecā britāniete Barbarella Bīhnere, kura pirms septiņiem gadiem aizvadīja viņsaulē savu iemīļoto vīrieti, apprecējās uzreiz ar diviem kaķiem, kurus bija paņēmusi no patversmes. Tuvinieki, protams, jutās šokēti un vēl tagad uzskata, ka nabaga sieviete pēc mīļotā nāves vienkārši zaudējusi prātu.

Savukārt cita britāniete, 41 gadu vecā Šārona Tendlera, apprecējās ar savu 35 gadus veco iemīļoto delfīnu, vārdā Sindijs. Jāpiebilst, ka Šārona ir visnotaļ pārtikusi kundzīte, kura mantojumā saņēmusi miljoniem vērtu mantību, taču personīgajā dzīvē viņai lāgā neveicās. Sindiju viņa pirmo reizi ieraudzīja, viesojoties Izraēlā, kad vēl bija itin jauna. Delfīns viņu apbūra, un kopš tā laika viņa vismaz divreiz gadā brauc pie viņa ciemos. Viņu “romāns” bija salīdzinoši ilgs, un tikai pēc nopietnas sarunas ar ūdensdzīvnieka treneri Šārona saņēma atļauju stāties dīvainajā laulībā.

Taču britu miljonāri pārspējis kanādietis Anrī Larūžs, kurš apprecējās ar… kļavu. Viņš apgalvo, ka tā bijusi mīlestība no pirmā acu uzmetiena: ieraudzījis sava drauga nama pagalmā lekno koku, viņš vairs nav spējis novērst no tā acu. Savu “lauleni” Anrī dēvē par Klarisu, un, kā pats paudis, vienīgais, ko viņš no sirds nožēlo, ir tas, ka nevar kopā doties kāzu ceļojumā.

Bet Indijā tāda veida laulības ir sena tradīcija, kas palīdz apiet dažādus aizliegumus. Visbiežāk indieši precas tieši ar kokiem. Drīz pēc “laulībām” koku nocērt, un līdz ar to savienību uzskata par pārtrauktu, kas paver ceļu īstenot to, kas iepriekš bijis liegts. Savukārt dzīvniekiem indieši parasti izprecina savas meitas, kuras pasaulē nākušas ar kādu defektu. Visbiežāk par tādu meiteņu “vīriem” kļūst suņi vai āži. Kādu laiku pēc šīs formalitātes meitenes drīkst stāties laulībā ar īstu vīrieti, ja tāds uzradies.

Savukārt 2008. gadā 43 gadus vecais indietis Pito Dindans Švailati apprecējās ar ziloņmātīti Itu, kurai tolaik bija pieci gadi, un lieki piebilst, ka viņas svars bija vairākas tonnas. Neviens no šiem faktiem nemulsināja līgavaini, kurš paziņoja, ka viņi abi viens otru bezgalīgi mīlot un vēloties atlikušo mūža daļu pavadīt kopā…

Ja ir runa par tradīcijām, daudz ko var puslīdz saprast, tomēr ir jautājums: kas gan piespiež cilvēkus stāties tā dēvētajā netradicionālajā laulībā – no sava dzimuma cilvēkiem līdz dzīvniekiem, augiem un pat priekšmetiem? Medicīnas zinātne pauž, ka būtībā tikai atsevišķos gadījumos ir runa par reālu plānprātību vai apzinātu seksuālo perversiju, bet gan vairāk par vientulību. Atstumts, kompleksu mākts cilvēks pēkšņi kaut kam izmisīgi pieķeras un atskārst, ka jutīsies mierīgāk vai pat varbūt laimīgs, ja savas ārēji pretdabiskās tieksmes noformēs oficiāli. Daudzi sevi mierina ar domu, ka šādas surogātattiecības ir viņu lielā mīlestība, lai gan otras puses patieso viedokli šajos gadījumos noskaidrot nav iespējams.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+