×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. decembris, 2012
Drukāt

Dīvaiņi un dīvainības 2012. gadā

maiju_afp_johan_ordonez_15

2012. gads starptautiskajā politikā bijis visnotaļ bagāts, netrūkstot ne skandāliem, ne sīvām vēlēšanu cīņām, ne asiņainiem konfliktiem. Gadu mijā tomēr, piemirstot par piķa melno politiku, atskatāmies uz savdabīgākiem notikumiem, kas nav ierindojušies globālās politikas dienaskārtības galvgalī, taču sava dīvainā rakstura dēļ iemantojuši ievērību.


 

Pasaules gala gaidās

Īsi pirms Ziemassvētkiem pasaulē sarosījās apokalipses gaidītāji, kuri, atsaucoties uz maiju kalendāra beigām, paredzēja, ka visai mūsu planētai pienācis gals. Dažviet atsevišķas reliģiskās sektas jau vairākas dienas pirms noteiktā pasaules gala 21. decembrī aizbarikādējās alās vai bunkuros, citviet tika rīkotas ballītes par godu apokalipsei. Savukārt Gvatemalā satrakojušies pasaules gala gaidītāji izdemolēja Tikalas templi, kurš ir lielākais arheoloģisko izrakumu centrs, kas glabā pierādījumus par maiju civilizāciju. Templī strādājošie arheologi paskaidrojuši, ka tur esošajām kāpnēm nodarīti “nelabojami” postījumi. “Mums nav iebildumu pret ballītēm, bet svinētājiem jāsaprot, ka templis tomēr ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā,” uzsvēris kāds darbinieks.

 

Uzķeras uz joku ziņas
cenuns_AFP_KCNA_KNS__15

Satīrai un humoram veltītā ASV interneta vietne “The Onion” gada nogalē ironiski par pasaules seksīgāko vīrieti nodēvēja Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu. “Ar graujoši izskatīgo ovālo seju, puicisko šarmu un spēcīgo, veselīgo miesas būvi viņš ir katras sievietes sapnis,” rakstīja “The Onion”. Tiesa, Ķīnas oficiālais laikraksts “Peoples Daily” šo ziņu uztvēra nopietni un savā interneta vietnē izvietoja plašus aprakstus par šo “pasaules seksīgāko vīrieti”. Šī nav pirmā reize, kad “The Onion” izdevies apmuļķot pasauli. Pirms novembrī notikušajām ASV prezidenta vēlēšanām tas publicēja “ziņu”, kurā tika vēstīts, ka sabiedriskās domas aptaujas apliecina – lielākā daļa lauku apvidos dzīvojošie baltie amerikāņi Savienoto Valstu prezidenta krēslā labprātāk redzētu Irānas līderi Mahmudu Ahmadinedžadu, nevis Baraku Obamu. “Aptaujas” rezultātus kāri uztvēra Irānas ziņu aģentūra “Fars”, kas šo publikāciju pasniedza kā patiesu.

 

 

 

 

Suņus apmāca 
vadīt automašīnas

suns_AFP_DraftFCB_15Suns tiek dēvēts par cilvēka labāko draugu. Tas var būt glābējs, aklu cilvēku pavadonis, mājas sargs vai palīgs medībās. Taču Jaunzēlandes dzīvnieku aizsardzības biedrība pierādījusi, ka suns var būt arī autovadītājs. Nedaudz pārveidojuši “Mini Cooper” automašīnu, jaunzēlandiešu suņu treneri spēja iemācīt trim savulaik glābšanas darbos trenētiem suņiem vadīt šo spēkratu. Videomateriāls ar suni, vārdā Monte, kurš sēdies pie mašīnas stūres, ātri pāršalca globālo tīmekli. Tajā redzams, kā dzīvnieks iedarbina automašīnu, ieslēdz pirmo ātrumu, uzspiež gāzes pedāli un nobrauc nelielu gabaliņu.

 

 

 

 

 

 

Sensācija popmūzikā – traka zirga soļi

Dienvidkorejiešu repera PSY dziesmas “Gangnam Style” videoklips kļuvis par visvairāk skatīto videomateriālu interneta vietnē “YouTube”, kur to aplūkojuši jau vairāk nekā miljards cilvēku. Dziesma savu gājienu pretī panākumiem sāka jūlijā, kad tika publiskots tās videomateriāls. Lielāko sajūsmu izpelnījās mūziķa deju soļi, kuros atdarināta jāšana ar zirgu. Dziesmā PSY, kura īstais vārds ir Paks Česans, apdzied dienvidkorejiešu bagātnieku dzīvesveidu, un tā strauji iemantoja popularitāti virknē mūzikas topu. Daudzviet pasaulē tika rīkotas tā dēvētās zibakcijas jeb flešmobi, kuros cilvēki atkārtoja klipā redzamos dejas soļus.

 

Atklāj “Dieva daļiņu”
kolaiders_AFP_FABRICE_COFFRINI_15

Par šā gada lielāko zinātnisko atklājumu tiek saukts Higsa bozona jeb tā dēvētās “Dieva daļiņas” atklājums. Protonu kūļu sadursmi Lielajā hadronu paātrinātājā zinātnieki īpaši izbūvētā tunelī uz Šveices un Francijas robežas pirmo reizi veica 2009. gada novembrī. Ar paātrinātāja palīdzību veiktais eksperiments varētu palīdzēt atklāt vēl neatklātos elementārdaļiņu fizikas noslēpumus.

 

 

 

 

 

Labdarības dēļ 
izsola jaunavību

20 gadus vecā brazīliete Katarīna Miljorini, lai iegūtu naudu, ko vēlāk ziedot valsts nabadzīgākajiem iedzīvotājiem, oktobrī internetā sarīkoja izsoli, kurā pārdeva savu… nevainību. Vairāksolīšana ieguva milzu popularitāti, un, tai beidzoties, Miljorini paziņoja, ka savu jaunavību izsolījusi par 780 tūkstošiem dolāru. Apgalvojot, ka šo naudu viņa ziedos labdarībai, sieviete noraidīja apsūdzības prostitūcijā. Tiesa, Brazīlijas ģenerālprokurors paziņoja, ka apsver iespēju izvirzīt kriminālapsūdzības cilvēkiem, kuri piedalījušies šajā pasākumā. Līdzīgu mērķu vadīts, sevi internetā vēlāk mēģinājis pārdot arī kāds austrālietis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+