Pasaulē
Vēsture

Dīvains un šausminošs noziegums: medmāsa nozog nedzimušu bērnu1


Kadrs no filmas “Tukšais šūpulis”.
Kadrs no filmas “Tukšais šūpulis”.
Ekrānuzņēmums no Youtube.com

1975. gada 16. maijā kāda medmāsa, 44 gadus vecā Norma Džīna Ārmisteda, reģistrējās Losandželosas Kaisera slimnīcā, kurā pati strādāja, paziņojot, ka viņai mājās piedzimis mazulis. Daži viņas kolēģi jau bija pamanījuši ierakstu par grūtniecību Ārmistedas medicīnas kartē, taču uzskatīja to par kļūdu.

Ārsti, kuri izmeklēja “dzemdētāju” bija vēl vairāk apmulsuši, secinot, ka viņa nav laidusi mazuli pasaulē. Taču noslēpums atrisinājās šausmīgā veidā: kādā dzīvoklī tika atrasta noslepkavota 28 gadus veca sieviete. Viņas nedzimušais bērns bija izgriezts no mirušās mātes miesām. Savienojot šīs ziņas, ārsti informēja policiju, un Ārmisteda tika apcietināta par slepkavību.

Tas nebija pirmais Ārmistedas mēģinājums noziedzīgā ceļā tikt pie bērna, – iepriekšējā gada septembrī viņa pārliecināja ārstus, ka vienai no dzemdētājām – Mērijai Čaildai – piedzimusi nedzīva meitiņa, jo māte it kā pārdozējusi narkotikas. Mediķi nenoticēja Čaildai, kura apgalvoja, ka narkotikas nekad nav lietojusi. Ticams, ka Ārmisteda, kurai bija pieeja medikamentiem, pati tās ievadīja Čaildai, turklāt tādā daudzumā, ka sieviete pat nejuta dzemdību sāpes. Īsto bērnu Ārmisteda aiznesusi uz netālu esošo bērnu slimnīcu, kur uzdevusi par savējo.

Tomēr Mērijas Čaildas mazulis bija balts, bet Ārmisteda vēlējās jauktas rases bērnu, turklāt viņas draugs, attiecības ar kuru sievietei bija sarežģītas, sadusmojies, ka “viņa” bērns ir meitene, nevis zēns. Savu bērnu Ārmistedai nevarēja būt, jo aptuveni desmit gadus pirms nozieguma viņai bija veikta dzemdes histerektomija.

Tādēļ savu otro šausminošo noziegumu medmāsa plānoja un tam gatavojās gandrīz gadu. Iepriekšējā gada oktobrī, drīz pēc pirmā bērna nozagšanas, viņa atrada izdevību piekļūt savai medicīnas kartei un ierakstīt tajā viltus informāciju par savu grūtniecību, savukārt maijā izmantoja slimnīcas datubāzi, lai noskaidrotu, kurām pacientēm drīzumā gaidāmas dzemdības. Viņa aizgāja pie vienas no tām, nodūra viņu un tad ar ķeizargriezienu izņēma nelaimīgās sievietes bērnu.

Saistītie raksti

Policija Ārmistedas dzīvoklī atrada arī Mērijas Čaildas meitiņu, kuru pēc DNS pārbaudes atdeva vecākiem. Nonāvētās Ketrīnas Viramontes dēliņu atdeva bērna tēvam.

Ārmisteda tika notiesāta uz mūža ieslodzījumu par slepkavību, bet viņas pirmais noziegums režisoru Polu Šneideru iedvesmoja uzņemt televīzijas filmu “Tukšais šūpulis” (1993). Visi vārdi gan tajā mainīti.

LA.lv