Sports
Hokejs

Divām hallēm piešķir nacionālās sporta bāzes statusu0


“Kurbada” ledus halle Latvijas Hokeja federācijas aptaujā saņēmusi atzinību kā labākā Latvijā.
“Kurbada” ledus halle Latvijas Hokeja federācijas aptaujā saņēmusi atzinību kā labākā Latvijā.
Foto: “Kurbads”

Valdība otrdien piešķīra nacionālās sporta bāzes statusu SIA “Rumbulas sporta centrs” piederošajai ledus hallei “Kurbads” un Liepājas Olimpiskā centra (LOC) Vieglatlētikas manēžai.

Sporta bāze “”Kurbads” ledus halle” atrodas Rīgā, Lidlauka iela 37. Tā sastāv no zemes kopplatības 4,3 hektāri un vienas būves – ledus halles.

Ar pietiekumu par nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu sporta bāzei Izglītības un zinātnes ministrijā vērsies pats “Rumbulas sporta centrs”.

Lai pārliecinātos par sporta bāzes atbilstību šī statusa piešķiršanas nosacījumiem, ministrijas pārstāvji februārī veica tās sākotnējo pārbaudi. Tāpat pozitīvu atzinumu ir devusi Latvijas Nacionālā sporta padome.

Secināts, ka “Kurbads” atbilst nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanas nosacījumiem, tai skaitā tā darbība un tehniskais stāvoklis atbilst normatīvo aktu prasībām, darbība tiek organizēta, priekšroku dodot pasākumiem, kurus rīko atzītās sporta federācijas vai profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādes, tas spēj nodrošināt regulāru valsts nacionālo izlašu dalībnieku treniņprocesu, kā arī bērnu, jauniešu un invalīdu sporta pasākumus.

Tāpat sporta bāze ir piemērota pasaules vai Eiropas čempionātu, to posmu, kausu izcīņas un kvalifikācijas sacensību rīkošanai, un par to saņemti arī attiecīgo starptautisko sporta federāciju apliecinājumi, secinājusi Nacionālā sporta padome. Tajā rīkotie ar sportu saistītie pasākumi veido vismaz 50% no faktiskā sporta bāzes noslogojuma, tiek nodrošināta tās nepārtraukta darbība sporta jomā un tās sastāvā esošie objekti netiek izmantoti tādiem mērķiem, kas nav savienojami ar sporta un veselīga dzīvesveida popularizēšanu.

Kā uzsvērusi Izglītības un zinātnes ministrija, piešķirot tai nacionālās sporta bāzes statusu, tiktu veicināta nacionālo sporta bāzu attīstība, lai radītu apstākļus Latvijas sportistu sagatavošanai startiem olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos un citās sporta sacensībās, kā arī starptautisku sporta sacensību norisei Latvijā.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka SIA “Rumbulas sporta centrs” pērn strādājis ar apgrozījumu 564 361 eiro, bet cietis zaudējumus 382 344 eiro apmērā. Uzņēmumā 51,02% daļu pieder Andim Pikānam, bet 48,98% SIA “Kurbads un ko”.

Savukārt, Liepājas Olimpiskā centra (LOC) Vieglatlētikas manēža ir daļa no “Liepājas Olimpiskais centrs” īpašumā esošā sporta kompleksa “Liepājas Olimpiskais centrs”. Sporta bāze nodota ekspluatācijā 2018.gadā un ir speciāli vieglatlētikai radīts sporta objekts.

Par atbilstošu to novērtējis Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju savienības (International Association of Athletics Federation – IAAF) prasībām attiecībā uz vieglatlētikas manēžu standartiem. Apliecinājumu tam, ka sporta bāze atbilst IAAF standartiem, ir sniegusi arī biedrība “Latvijas Vieglatlētikas savienība”, kas ir vieglatlētikas sportā atzītā sporta federācija Latvijā.

Saistītie raksti

Nepieciešamību Vieglatlētikas manēžu iekļaut nacionālās sporta bāzes “Liepājas Olimpiskais centrs” sastāvā Izglītības un zinātnes ministrija pamato ar to, ka tā ir SIA “Liepājas Olimpiskais centrs” struktūrvienība, ir ierakstīta Liepājas pilsētas zemesgrāmatas nodalījumā uz SIA “Liepājas Olimpiskais centrs” vārda un no funkcionālā viedokļa veido vienotu sporta kompleksu ar citiem LOC sporta objektiem, kuriem saskaņā ar valdības rīkojumu piešķirts nacionālās sporta bāzes statuss, kā arī, lai neizdalītu jaunu nacionālo sporta bāzi.

Kā pauž Izglītības un zinātnes ministrija, piešķirot tai nacionālās sporta bāzes statusu, tiktu veicināta nacionālo sporta bāzu attīstība, lai radītu apstākļus Latvijas sportistu sagatavošanai startiem olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos un citās sporta sacensībās, kā arī starptautisku sporta sacensību norisei Latvijā.

 

LA.lv
LE
LETA
Sports
Dzierkals karjeru turpinās Somijā
19 stundas
LE
LETA
Sports
Palameika kāpj uz pjedestāla Polijā
19 stundas
LE
LETA
Sports
Marcinkēviča atkārto savu rekordu
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
8 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
7 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
7 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
15 stundas