Latvijā
Izglītība

Divās akadēmijās būs jauni rektori0

Foto: Pauls Čurkste

Drīzumā gaidāmas vai jau notikušas izmaiņas divu augstskolu vadībā: Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai no nākamā gada būs jauns rektors, jo līdzšinējam rektoram Jānim Žīdenam nākamā gada 21. janvārī beigsies pilnvaru termiņš.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) palikusi bez vadības, jo līdzšinējais rektors Edmunds Teirumnieks ievēlēts Saeimā un saskaņā ar likumu „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” vairs nevar vadīt augtskolu.

Attiecībā uz RTA valdība jau pieņēmusi lēmumu un šonedēļ par RTA rektora pienākumu izpildītāju iecēlusi ekonomikas zinātņu doktori, profesori, līdzšinējo RTA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes dekāni Ivetu Mietuli, kura RTA studentiem māca finanšu vadību un plānošanu. Rektora pienākumu izpildītāju amatam viņu izvirzījis RTA Senāts. Rektora vēlēšanas RTA plānotas janvārī un, kā atzina I. Mietule, viņa plāno kandidēt šajās vēlēšanās.

Iveta Mietule
Publicitātes foto

LSPA Satversmes sapulce šonedēļ par nākamo LSPA rektoru ievēlējusi līdzšinējo Augstskolas zinātņu prorektoru, pedagoģijas doktoru profesoru Juri Grantu, kuram gan vēl jāsaņem valdības atbalsts, lai kļūtu par pilnvērīgu rektoru. Valdība gan parasti augstskolu izvēlētos rektorus parasti apstiprina.

Juris Grants
Publicitātes foto

Potenciālais LSPA rektors savulaik bijis slēpošanas un biatlona treneris, kā arī sporta skolotājs. Darbu augstskolā J. Grants sācis jau 1989. gadā, bet kopš 2009. gada pildījis zinātņu prorektora pienākumus. Viņš ir arī direktors doktora studiju programmai „Sporta zinātne”. Savā  LSPA attīstības koncepcijā turpmākajiem pieciem gadiem,

J.Grants min piecus LSPA attīstības stratēģiskos virzienus: infrastruktūras un struktūras optimizāciju; studiju procesa un studiju vides attīstību; zinātnisko darbību un inovāciju, kā arī starptautisko un nacionālo starpaugstskolu sadarbību un studējošo sporta vides attīstību. Cita starpā minēts, ka akadēmijas misija ir nodrošināt starptautiski konkurētspējīgas studijas un attīstīt inovatīvu pētniecību sporta zinātnē un veselības aprūpē.

Tāpat topošais rektors sola aktīvi censties piesaistīt ārvalstu studentus, izveidot Veselības aprūpes sportā un Sporta zinātnes pētniecības centru, kurā cita starpā veiks arī jauno sportistu testēšanu un sniegs viņiem rekomendācijas. Topošais rektors iecerējis izveidot LSPA un sporta zinātnes vēstures muzeju.

J. Grants bija vienīgais kandidāts uz rektora amatu. Par viņu nobalsoja 64 Satversmes sapulces balss tiesīgie dalībnieki, pret bija 11, bet viens biļetens atzīts par nederīgu.

LA.lv