×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
28. oktobris, 2013
Drukāt

“LA” KONKURSA LAUREĀTES VIESOJAS EIROPARLAMENTĀ (2)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Latvijas Avīzes” ikgadējā konkursa “Sieviete Latvijai” šī gada laureātes pēc Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres ielūguma šoruden viesojās Briselē un nu pēc ceļojuma atkal ir mājās kopā ar saviem dziedātājiem un dejotājiem, ar mīļajiem un tuvajiem, ar mājas darbiem un rūpēm. Nu jau Beļģijas vafeļu smaržu no mūsu matiem un drēbēm ir izpurinājis sparīgais Latvijas vējš, bet atmiņas par divām dienām Briselē un Gentē vēl gluži spilgtas.

Ar Eiroparlamentu – Eiropas sirdi un nervu centru – mūs iepazīstina Māris Graudiņš, EP apmeklējumu un semināru nodaļas darbinieks. Saprotam, ka noteicošais vārds šajā 28 valstu kopienā pieder tā saucamajām vecās Eiropas valstīm, taču mūsu deviņiem deputātiem ir jābūt gudriem, uzstājīgiem un drošiem. Nākamajā sasaukumā Latviju pārstāvēs vēl mazāk – astoņi deputāti. Būs vien jāiet uz vēlēšanām, lai EP pie teikšanas tiek tādi, kas patiešām enerģiski strādā Latvijas un latviešu labklājībai un drošībai.

Milzīgās ēkas plašajos gaiteņos kā pa skudru pūžņa takām šurpu turpu virzās apmeklētāju grupas, skan dažādas valodas, notiek fotografēšanās pie ES valstu karogiem. “Laikam tādēļ tie koridori tik plati, lai pulcinātu te cilvēkus un iedvestu viņos pārliecību par Eiropas Savienības stabilitāti un varenību. Lai jau Dievs dod, ka Eiropā valdītu miers, brīvība, saticība un pārticība! Ko gan vairāk cilvēkam vajag?” tā spriežam mēs ar nautrēnieti Andru Zubko-Melni.

Inese Vaidere aizved mūs arī uz savu darbistabu un stāsta par ikdienā veicamo. “Cik tas kabinets ir šaurs, salīdzinot ar plašajiem gaiteņiem!” brīnās Gulbenes amatierteātra vadītāja Edīte Siļķēna. Viņai piekrīt arī rīdziniece Karīna Šišlo: “Jā, šeit valdošā birokrātija ir nospiedoša, tāpēc brīnišķīgi, ka te strādā tāds cilvēks kā Inese Vaidere, kas ar savu dzirkstošo enerģiju piesaista cilvēkus.” Tā tiešām ir Dieva dota māka – no tribīnes runāt gudri, bet ar tautu – dzīvā un saprotamā valodā.

Vakarā vienā no Eiroparlamenta vēsajiem un pelēkajiem gaiteņiem iemirdzas košas krāsas – notiek Ineses Vaideres rīkotais pasākums “Jūgendstila Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”. Apmeklētāju apskatei iekārtota izstāde, izvietoti ceļveži un cita informācija par Latviju un tās galvaspilsētu. Un mums, latviešiem, ir prieks un lepnums, kad publika atzinīgi aplaudē I. Vaiderei un citiem runātājiem un skaļi sajūsminās par vokālās grupas “Latvian Voices” skanīgajām balsīm. Meitenes savos saulaini dzeltenajos tērpos lieliski atdzīvina šīs ēkas metāliski auksto pelēcību un pieskandina telpu ar latviešu tautasdziesmām, turklāt dzied ar tādu pārliecību un pašapziņu, ka šermulīši pārskrien – lai šie svešie ļaudis redz, ko Latvija prot!

“Nu, redz, atbraucām un uzzinājām, ka te notiek arī kaut kas labs un sirsnīgs, kas satuvina cilvēkus, nevis tikai bezkaislīgi un birokrātiski lēmumi, kuriem mums nākas pakļauties. Tā gribas kaut ko pozitīvu dzirdēt un redzēt, un te tas bija!” secina Dagnija Kupče, Cēsu aušanas darbnīcas “Vēverīšas” vadītāja.

Otrajā ceļojuma dienā dodamies uz Genti, kura 12. gadsimtā bija otrā lielākā pilsēta Eiropā tūlīt pēc Parīzes. Ceļojot laivā pa kanālu, vislabāk varam apskatīt pilsētas vēsturisko centru ar namiem, kas līdzinās pilīm pasaku grāmatās. Bet populārākais transports pilsētas ielās, liekas, ir velosipēds. Un Beļģijas augstmaņi nevairās tautas. Tieši mūsu ekskursijas laikā Gentē viesojas karalis, kā noprotam, Beļģijas karalis Filips. Alūksniete Ilze Līviņa un līvāniete Anna Kārkla sakās redzējušas viņu pavisam tuvu.

Atceļā no Gentes uz Briseles lidostu vērojam tikko dzeltēt sākušus bērzus, zaļas pļavas, kurās ganās masīvas baltraibas govis un zirgi, stādaudzētavu, kur ziedošu rudbekiju lauku nomaina Ziemassvētku eglīšu plantācija. Nosmaržo pēc zudušās vasaras un gada sirsnīgākajiem svētkiem. Steidzam vēl nopirkt Beļģijas slaveno šokolādi saviem mājiniekiem, atceļā lidmašīnā pavadām divarpus stundas, kas, starp citu, ir uz pusi mazāk, nekā man braucot autobusā no Kārsavas līdz 
Rīgai…

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+