Viedokļi
Komentāri

Franks Gordons: Divas dienas – divi Krievijas ģīmji11

Foto – Timurs Subhankulovs

Sestdiena, 28. jūlijs. Maskavā un daudzās citās Krievijas pilsētās tautas masas (tā nav metafora) pulcējas mītiņos, protestējot pret pensiju reformu, kamēr “nācijas līderis” – Krievijas prezidents Vladimirs Putins – plecu pie pleca ar Maskavas un visas Krievzemes patriarhu Kirilu, baznīcu zvaniem skanot, kopā ar citiem priesteriem dodas “krusta gājienā” uz Kremļa pakāji pie milzu statujas – pieminekļa kņazam Vladimiram, kurš pirms 1030 gadiem kristīja senkrievu ciltis. Pēc liturģijas Putins – čekists un nesens ateists – uzsvēra, ka pareizticība likusi pamatus apgarotajai Krievijas civilizācijai un tās diženumam.

Pa to laiku Maskavā vien 10 000 demonstrantu pulcējās Saharova prospektā, protestējot pret paredzēto pensijas vecuma pacelšanu no 60 uz 65 gadiem. Protesta mītiņi, kā jau teikts, notika daudzās Krievijas pilsētās, un tos organizēja Krievijas Federācijas kompartija (KFKP), kas manāmi atkopusies no pēdējo gadu zemā reitinga. Šie masu mītiņi notika zem sarkaniem karogiem (šoreiz bez sirpja un āmura). Uz sarkano karogu jūras fona kompartija, kas atrada labu iemeslu savas popularitātes celšanai, ieguva sabiedrotos – labējo partiju “Jabloko”, t. s. Kreiso fronti, un korupcijas apkarotāja Navaļnija piekritējus.

Te jāņem vērā, ka Krievijā vidējais vīriešu dzīves ilgums ir tikai 65 gadi – daļēji alkoholisma dēļ – un miljoniem, kā reiz teica, vienkāršo cilvēku reformas dēļ zaudēs iztikas pamatu.

Zīmīgi, ka tieši Putina jeb varas partija “Vienotā Krievija” pensiju reformu enerģiski atbalsta, jo apzinās sevi kā režīma, kā putinisma balstu.

Protestētāju dusmas vērstas pirmām kārtām pret jaunajiem valdības ministriem un “nemainīgo” premjerministru – korumpēto Dmitriju Medvedevu. Pats prezidents pagaidām (!) tiek saudzēts…

Sestdienai sekoja svētdiena – 29. jūlijs. Atkal tautas protesti pret pensiju reformu bangoja Maskavā, Saharova prospektā, un citur.

Plānotās pensiju reformas nolūks ir skaidrs – uz pensionāru rēķina ietaupītos miljardus tērēt jaunām ballistiskām raķetēm, jaunām hibrīdkara metodēm, kas vērstas pret “Rietumiem kopumā”.

Nav brīnums, ka čekists un ate­ists Putins, iepriekšējā dienā, krustus mezdams, izlūdzies debesu žēlastību, svētdien Sanktpēterburgā pieņēma karaflotes parādi, savā runā daudzinot Krieviju, kas izsenis bijusi jūras plašumu pavēlniece (sauklis nočiepts no britiem).

Divas zīmīgas dienas, divi Krievijas ģīmji.

LA.lv