Kultūra
Teātris un kino

Divas dīvas uz skatuves “Austrumu robežā” 0

Publicitātes foto

Teātra klubā “Austrumu robeža” 5. oktobrī pirmizrāde dokumentālajam kabarē “Ļubova Orlova. Dīva. PSRS”.  Ļ. Orlovas lomā pirmo reizi Karina Lučiņina, bet Marlēnas Dītrihas lomā – neiztrūkstoši – Raimonda Vazdika. Savukārt G. Aleksandrova, J. Staļina un citos tēlos – izcilais raksturotājs Jānis Jarāns.

Krievu aktrise, kas reiz bija precējusies arī ar latvieti A. Bērziņu, Staļina favorīte, PSRS Tautas skatuves māksliniece Ļubova Orlova ar savu laikabiedri, līdzinieci un sāncensi – pasaules dīvu M. Dītrihu satiksies tepat Rīgā.

“Kinematogrāfs 20. gadsimta 30. gados PSRS – vietā, kurā “nebija ne Dieva, ne seksa”, – sapņoja par savas, padomju Holivudas radīšanu, lai ir kā Amerikā, tikai labāk! Tauta taču bija jāiedvesmo jaunai, skaistākai dzīvei, gaišākai nākotnei. Holivuda netika radīta, toties megazvaigzne gan. Viņas vārds ir Ļubova Orlova,” stāsta teātra kluba direktore Līga Jančauska un atklāj: “Tautas dievinātā Ļubova iemirdzējās filmā “Jautrie zēni” un vēl 17 padomju kinolentēs, tādējādi ieejot vēsturē kā pirmā un vienīgā PSRS dīva. Tiesa, režisors un vēlāk arī aktrises vīrs G. Aleksandrovs šo sava laika simbolu radīja kā līdzību citai, jau esošai dīvai – Marlēnai Dītrihai. Amerikā satiktās zvaigznes fascinēts, viņš pat Ļubas matus lika pārkrāsot blondus, piešķīra viņai līdzīgus iniciāļus – M.D. –, un filmā “Cirks” Mērija Dikinsone jau dejoja un dziedāja kā M. Dītriha.”

Atgādinot skatītājiem par Ļ. Orlovu, jāatzīmē, ka reiz viņu mēģināja nogalināt ar saindētām rozēm… Neizdevās. Reiz Orlovas vārdā nosaukts kuģis, kas kā vecs un savu laiku nokalpojis vraks tika vilkts uz sagriešanu, bet norāvās no tauvas un pazuda pasaules jūrās… Neviens negrib mirt! Bet dīvas grib dzīvot mūžīgi! Un tāpēc teātra klubs turpinās spodrināt dīvu nerūsējošo slavu.

Apmeklētāji droši vien atceras, ka Marlēna teātra klubā “Austrumu robeža” viesojas ne pirmo reizi. 2001. gadā veidoto izrādi “M. Dītriha. Caurbraucot” un 2006. gadā iestudēto “Pikanto zvaigzni”, kur dīvas ceļi krustojās ar L. Minelli un A. Pugačovu. “Savulaik, iestudējot Marlēnas Dītrihas lomu, tiešām domāju kā viņa, un man šķiet, ja apvārsnis būtu pavēries plašāks, es būtu dzīvojusi tā kā viņa, nevis tā kā es šeit. Jo biežāk kaut ko spēlēju, jo biežāk nonāku pie sajūtas, ka es taču visu spēlēju paštēlā, kaut manas varones ir pilnīgi atšķirīgas,” teic M. Dītrihas lomas atveidotāja R. Vazdika. Un nu – dokumentālās fantastikas seriāls turpinās!

“Austrumu robežā” dokumentālā kabarē vintāžas burvīguma caurstrāvotā gaisotnē būs redzami fragmenti no leģendārajām padomju laika filmām, skanēs populāras un iemīļotas melodijas aktieru izpildījumā.

LA.lv