×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Divas iespējas

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Augustā man paliks 62 gadi. Vai varu pensiju pieprasīt jau tagad? Kā izdevīgāk rīkoties? 
Anna Rīgā

 

Šajā situācijā iespējami divi rīcības varianti. Jau tagad, kad jums ir 61 gads, varat doties uz VSAA nodaļu un pieprasīt pensiju priekšlaicīgi. To var pieprasīt ar pagājušo gadu. Lai aprēķinos ņemtu vērā visas 2011. gadā veiktās sociālās iemaksas, priekšlaicīgo pensiju izdevīgāk pieprasīt ar 2011. gada 31. decembri. Kamēr turpināsiet strādāt, priekšlaicīgo pensiju jums nemaksās, bet, sasniedzot 62 gadus, saņemsiet pilnu summu, kaut arī turpināsiet darbu.

Varat arī sagaidīt 62 gadus un tad pieprasīt vecuma pensiju, ko rēķinās ar šā gada indeksiem, kas kopumā ir zemāki nekā pērn.

Pašlaik izdevīgāk ir pieprasīt pensiju priekšlaicīgi. Pieprasot pensiju ar 2011. gadu, vēl rēķina piemaksu par darba stāžu līdz 1996. gada 1. janvārim – 70 santīmus par katru pilnu nostrādāto gadu. Toties, pieprasot pensiju pēc 2012. gada noteikumiem, šo piemaksu par darba stāžu vairs nerēķinās.

Visdrošāk ir aiziet uz VSAA nodaļu un lūgt pensijas prognozi abos gadījumos – cik liela summa iznāk vienā, un cik – otrā variantā. Tad varēsiet izvēlēties labāko.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+