×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
11. septembris, 2015
Drukāt

Divas izstādes Bauskas pilī atklās, kā agrāk rotātas telpas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 12. septembrī, plkst. 12 Bauskas pilī tiks atklātas divas izstādes: dekoratīvo akmens kalumu kolekcija un tekstilmākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres gobelēni, portālam LA.lv atklāja muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Zaķe.

Bauskas pilī ilgstošā laika posmā tika veikti arheoloģiskie izrakumi, kuru rezultātā atrasta nozīmīga ēkas akmens rotājumu fragmentu kolekcija. Atjaunojot pili, arhitekti izmantojuši akmens kalumu rezultātus projektējot parādes kāpnes portālu un kamīnus.

Aplūkojot pils telpas un fasādi, daļu no oriģinālajiem fragmentiem ir iespējams ieraudzīt atjaunotajā pils interjerā un parādes portālā. Izstādē eksponētie akmens fragmenti papildina priekšstatu par pils dekoratīvās apdares daudzveidību.

Svarīgi interjera elementi bija ne vien akmenī kaltie kamīni, bet arī sienas rotājumi, tajā skaitā gobelēni. Pirmā Latvijā zināmā gobelēnu manufaktūra darbojās 17. gadsimtā Mežotnē Kurzemes hercoga galma vajadzībām. Edīte Pauls-Vīgnere ir mūsdienu tekstilmāksliniece, kura prot apvienot senatnīgās tradīcijas ar dažādām 20.gadsimta mākslas tendencēm.

Izstādē eksponēti darbi no LNMM krājuma, kuros atspoguļota ne vien dabas tēma, kas cauri vijas mākslinieces daiļradei piecu gadu desmitu garumā, bet arī arhitektūras un kultūras mantojuma simboli.

Biļetes cena: pieaugušajiem: 1 eiro; mācību iestāžu audzēkņiem: 50 centi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+