×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
16. februāris, 2013
Drukāt

Divas Latvijas filmas triumfē Berlīnes kinofestivālā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

63. Starptautiskajā Berlīnes kinofestivālā apbalvotas divas Latvijas filmas – Jāņa Norda pilnmetrāžas spēlfilma “Mammu, es tevi mīlu!” un Ēvalda Lāča animācijas filma “Eži un lielpilsēta”, aģentūru LETA informēja Latvijas filmu nozares informācijas vadītāja Astra Spalvēna.

Balvas sadalīja gan starptautiskā žūrija, gan bērnu žūrija, skaidroja Spalvēna.

Abas filmas bija iekļautas “Genertion Kplus” sadaļā un abas saņēmušas apbalvojumus – Norda filma ieguvusi starptautiskās žūrijas balvu un 7500 eiro naudas balvu. Savukārt Lāča animācijas filma ieguvusi žūrijas balvu, kā arī bērnu žūrijas diplomu.

“Mammu, es Tevi mīlu” ir Norda otrā režisētā spēlfilma. 2008.gadā par režisora darbu filmā “Amatieris” viņš ieguva nacionālā kino festivāla “Lielais Kristaps” balvu nominācijā “Gada debija”. Nords bijis arī scenāriju autors spēlfilmai “Seržanta Lapiņa atgriešanās”, kā arī veidojis īsfilmu “Au Revoir Monkeys” un “Freedom Day”.

Nords filmai “Mammu, es Tevi mīlu” ir ne tikai režisors, bet arī scenārija autors, filmas operators ir Tobiass Datums. “Mammu, es Tevi mīlu” ir otrā studijas “Tanka” producētā pilnmetrāžas spēlfilma.

“Mammu, es tevi mīlu” ir dinamisks attiecību trilleris par trīspadsmit gadus vecu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Galveno varoni Raimondu filmā atveido Kristofers Konovalovs no Cēsīm, viņa mammas lomā – aktrise Vita Vārpiņa. Abi galvenie varoņi piedalījās arī filmas pirmizrādē Berlīnē.

Animācijas filma “Eži un lielpilsēta” tapusi studijā “Animācijas Brigāde”, kurā operators, scenārija autors un režisors Lācis strādā jau kopš 1998. gada. Lāča režijā tapušas filmas “Jaunā suga” (2008), kas arī piedzīvo pirmizrādi Berlīnes kinofestivālā un “Ledus pavēlnieks” (2009), kas saņēmusi starptautisku atzinību.

“Eži un lielpilsēta” ir stāsts par zvēru spēju izdzīvot lielpilsētā. Kad zvēri atmostas no ziemas miega un atklāj, ka viņu apdzīvotā meža vietā uzcelta lielpilsēta, ikviens saprot, ka jāmeklē jaunas izdzīvošanas iespējas. Ežiem ir padomā kāds plāns, kā atgūt mežu

Generation ir Berlināles konkurss bērnu un jauniešu filmām un tā žūrijas locekļi ir tādā pašā vecumā kā auditorija: konkursa filmas vērtē vienpadsmit bērni un septiņi pusaudži, kuru lēmums nosaka to, kam tiks galvenā balva – Kristāla Lācis.

Divas starptautiskās žūrijas komisijas piešķirs savas balvas “Generation KPlus” un “Generation 14plus” (jauniešiem, vecākiem par 14 gadiem) konkursos. Šajā Berlīnes Starptautiskā festivāla programmā sacentās četrpadsmit spēlfilmas no dažādām pasaules valstīm, kā arī deviņpadsmit īsfilmas, tai skaitā animācijas filmas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+