Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
3. aprīlis, 2016
Drukāt

Divas reizes pieaudzis bērnu sūdzību skaits par fizisko vardarbību ģimenē (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Gada laikā divas reizes pieaudzis bērnu sūdzību skaits par fizisko vardarbību ģimenē, teica Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa.

VBTAI apkopotie dati liecina, ka 2015.gadā gandrīz 500 bērni sūdzējās par fizisko vardarbību, bet 2014.gadā salīdzinoši tika saņemtas mazāk kā 250 sūdzības.

Visbiežāk bērni sūdzās par emocionālo vardarbību. 2015.gadā vairāk kā 700 bērni ir sūdzējušies par emocionālo vardarbību skolās un vairāk kā 600 par emocionālo vardarbību ģimenē. Sūdzību skaits kļuvis manāmi lielāks salīdzinoši ar 2014.gadu, kurā sūdzības gan par emocionālo vardarbību skolās, gan ģimenēs saņemtas katrā gadījumā mazāk kā 500.

Aģentūra BNS jau informēja, ka pēdējos gados palielinājusies aktivitāte, zvanot uz VBTAI uzticības tālruni. Visvairāk zvana bērni vecumā no 12-15 gadiem. Visbiežāk bērni runā par situāciju ģimenē, bet vardarbības gadījumos tiek uzvērta fiziskā un emocionālā vardarbība ģimenē un skolā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Liberastu-kultūrmarksistu izlolotā jaunā Pavļiku Morozovu paaudze

Bēgļu aizmukšana nostādījusi Latviju ne īpaši glaimojošā situācijā (20)Bēgļu aizbraukšana no Latvijas ir nostādījusi mūsu valsti ne īpaši glaimojošā situācijā, turklāt tā ir arī indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (1)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+