Mobilā versija
+3.9°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
3. aprīlis, 2016
Drukāt

Divas reizes pieaudzis bērnu sūdzību skaits par fizisko vardarbību ģimenē (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Gada laikā divas reizes pieaudzis bērnu sūdzību skaits par fizisko vardarbību ģimenē, teica Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa.

VBTAI apkopotie dati liecina, ka 2015.gadā gandrīz 500 bērni sūdzējās par fizisko vardarbību, bet 2014.gadā salīdzinoši tika saņemtas mazāk kā 250 sūdzības.

Visbiežāk bērni sūdzās par emocionālo vardarbību. 2015.gadā vairāk kā 700 bērni ir sūdzējušies par emocionālo vardarbību skolās un vairāk kā 600 par emocionālo vardarbību ģimenē. Sūdzību skaits kļuvis manāmi lielāks salīdzinoši ar 2014.gadu, kurā sūdzības gan par emocionālo vardarbību skolās, gan ģimenēs saņemtas katrā gadījumā mazāk kā 500.

Aģentūra BNS jau informēja, ka pēdējos gados palielinājusies aktivitāte, zvanot uz VBTAI uzticības tālruni. Visvairāk zvana bērni vecumā no 12-15 gadiem. Visbiežāk bērni runā par situāciju ģimenē, bet vardarbības gadījumos tiek uzvērta fiziskā un emocionālā vardarbība ģimenē un skolā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Liberastu-kultūrmarksistu izlolotā jaunā Pavļiku Morozovu paaudze

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (29)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+