×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. februāris, 2014
Drukāt

Dīvas Sāras Braitmanes šovs Rīgā 


Sara_Braitmane_1

Viena no mūsdienu pazīstamākajiem soprāniem  Sāra Braitmane  20. februārī “Arēnā Rīga” sniegs grandiozu priekšnesumu sava jaunākā albuma “Dreamchaser” (2013) tūrē.

Koncerta rīkotāju pārstāve Maija Tomkalne atklāj, ka operetiskās popmūzikas žanra izveidotāja un attīstītāja sava jaunākā albuma “Dreamchaser” tūres ietvaros uzstāsies ar mūziķu grupu, dejotājām un to visu paspilgtinās elpu aizraujoši video uz milzīga LED ekrāna. “Mākslinieces skaņu, gaismu un videoaparatūru uz Rīgu atgādās piecos kravas furgonos, bet to visu apkalpos vismaz 26 tehniķi,” atklāj Maija.

Sāra Braitmena savu karjeru sāka kā disko dziedātāja, vēlāk kļuva par komponista Endrjū Loida Vēbera dīvu, sākot muzikālo karjeru Vēbera operās “Cats” un “The Phantom of the Opera”, 80. gadu otrajā pusē viņa pievērsās solokarjerai. Pēdējos gados stabili ieņēmusi pirmo pozīciju tā dēvētajā “classical crossover” žanrā, kur popmūzika sakausēta ar klasisko mūziku, kuru viņa radījusi un kopj jau 25 gadus. Solokarjera attīstījusies tik veiksmīgi, ka viņas talantu novērtē gan akadēmiskās, gan populārās mūzikas cienītāji un kritiķi.

Pagājušā gada 10. oktobrī īpašā preses konferencē Sāra Braitmane daudzus pārsteidza ar paziņojumu, ka viņai veikta vispusīga veselības stāvokļa izmeklēšana un viņa atzīta par piemērotu lidojumam kosmosā, kas bijis viņas ilgi lolots sapnis. Paredzēts, ka 2015. gadā viņa trīs cilvēku komandas sastāvā dosies uz Starptautisko kosmosa staciju, tādējādi kļūstot par pirmo dziedātāju un vispār izklaides industrijas pārstāvi, kas būs viesojies Visumā. Likumsakarīgi, ka arī jaunākais Braitmanes albums “Dreamchaser” veltīts izplatījuma tēmai. Ieraksta tapšanā Braitmane pirmo reizi sadarbojās ar producentu Maiku Hedžu, kurš līdz šim strādājis ar “U2”, “Manic Street Preachers”, “Dido”, “Texas”, “Travis” un “The Beautiful South”.

Liela daļa Braitmenas albumā iekļauto kompozīciju ir pāraranžētas citu mākslinieku vai grupu dziesmas. Piemēram, grupas “Elbow” dziesma “On The Day Like This”, “Sigur Ros” skaņdarbs “Glosoli”, Maika Oldfīlda “Closer”, Pola un Lindas Makartniju “Venus and Mars”. Kritiķi atzinuši šo Braitmenas albumu par viņas karjeras spēcīgu apliecinājumu, izceļot ļoti veiksmīgu un pārdomātu kompozīciju atlasi, ko īpašu padarot viņas vokāla kvalitāte. Britu “The Daily Express” raksta: “…gandrīz sirreāls, lielākoties sirdi plosošs un satraucoši episks albums.” Arī “The Sun” pievienojas ar augsto visu piecu zvaigžņu novērtējumu: “…daudz oriģinālāks un saistošāks, nekā varētu sagaidīt no popoperas.”

“Dreamchaser” koncertturneja ir Braitmenas vērienīgākā koncertu sērija kopš albuma “Harem” koncertturnejas 2004. gadā.

Varbūt noder: 


20. II 20.00 “Arēna Rīga”

Biļešu cena: 34,15 –142,29 € (Ls 24 – 100)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+