Divas sestās un viena astotā vieta Londonā 0

Latvijas sportisti Londonas paralimpiskajās spēlēs otrdien izcīnījuši vienu sesto un divas astotās vietas.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

Latvijas sportists Rihards Snikus otrdien izcīnīja sesto vietu Londonas paraolimpisko spēļu jāšanas sporta iejādes sacensību brīvās izvēles programmā 1a medicīnas grupā, kurā piedalās sportisti ar vissmagākajām veselības problēmām. 14 dalībnieku vidū Snikus, startējot ar zirgu “Chardonnay”, tika pie 72,150 punktiem. Savukārt pārliecinošu uzvaru ar 84,750 punktiem izcīnīja Lielbritānijas sportiste Sofija Kristiansena, tiekot pie savas trešās zelta godalgas sacensībās. Iepriekš piektdien sportisti sacentās komandu sacensībās, kurās Snikus, piedaloties ārpus konkurences, uzrādīja devīto rezultātu. Savukārt svētdien viņš finišēja ceturtais individuālās shēmas sacensībās. Snikus bija pirmais Latvijas sportists vēsturē, kurš startēja paraolimpisko spēļu iejādes sacensībās.

Peldētājs Jānis Plotnieks otrdien izcīnīja astoto vietu Londonas paraolimpisko spēļu 100 metru distances uz muguras S10 medicīnas grupas finālā. Peldējumā par medaļām Plotnieks finišēja pēc minūtes un 4,00 sekundēm, par 3,99 sekundēm atpaliekot no jaunu pasaules rekordu sasniegušā amerikāņa Džastina Zuka. Priekšsacīkstēs savā peldējumā Plotnieks finišēja ceturtajā vietā, distanci veicot minūtē un 3,82 sekundēs, kas kā pēdējam viņam ļāva kvalificēties finālam.

Lodes grūdēja Taiga Kantāne otrdien izcīnīja astoto vietu Londonas paraolimpiskajās spēlēs, kamēr cita Latvijas pārstāve Liene Gruzīte ierindojās pēdējā, desmitajā, pozīcijā. Abas sportistes startēja F37 medicīnas grupā. Kantāne savā labākajā mēģinājumā raidīja lodi 9,21 metra tālumā, sasniedzot savu šīs sezonas personīgo rekordu. Šāds tālums latvietei padevās priekšpēdējā, piektajā, mēģinājumā. Pārējos mēģinājumos Kantānei tika fiksēti 8,88, 9,05, 8,98, 9,01 un 8,41 metru tāli metieni. Par čempioni tikmēr ar jaunu pasaules rekordu – 12,20 metri – kļuva ķīniete Mi Na. Savukārt Gruzīte savā labākajā, pirmajā, mēģinājumā uzrādīja rezultātu 7,83 metri. Pārējos divos mēģinājumos viņas rezultāti bija 7,11 un 6,78 metri. Kantāne Olimpiādē startēs arī diska mešanas sacensībās F37 medicīnas grupā. Šajā disciplīnā viņai starts paredzēts ceturtdien. Savukārt Gruzīte iepriekš Londonas paraolimpiskajās spēlēs piedalījās tāllēkšanas sacensībās F13 medicīnas grupā, izcīnot 12.vietu.

Kā ziņots, līdz šim Latvijas paraolimpieši Londonā tikuši pie vienas medaļas – pagājušās nedēļas piektdienā savu sesto paraolimpisko medaļu karjerā un trešo zeltu izcīnīja Aigars Apinis, kurš triumfēja lodes grūšanā. Latviju paraolimpiskajās spēlēs, kas ilgs līdz svētdienai, pārstāv deviņi sportisti. Paraolimpiskajās spēlēs Londonā par medaļām kopā cīnās 4200 atlēti no 166 valstīm.

Latvija paraolimpiskajās spēlēs debitēja 1992.gadā, kad Barselonā startēja divi sportisti, savukārt pirmās medaļas latvieši izcīnīja 2000.gadā Sidnejā, kad Apinis izcīnīja trešo vietu lodes grūšanā un diska mešanā, bet Armands Ližbovskis bija trešais tāllēkšanā. Atēnu paraolimpiskajās spēlēs Apinis triumfēja diska mešanā, bet Edgars Bergs izcīnīja otro vietu lodes grūšanā un trešo vietu diska mešanā, savukārt pirms četriem gadiem Pekinā Apinis kļuva par olimpisko čempionu diska mešanā un, tāpat kā Bergs, izcīnīja otro vietu lodes grūšanā.