Latvijā
Sabiedrība

Divas sievietes saindējušās ar sēnēm 16

Vakar Latvijā divi cilvēki nogādāti slimnīcā ar aizdomām par saindēšanos ar sēnēm, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sarmīte Skujiņa.

Latgalē kādai 82 gadus vecai sievietei bija kļuvusi slikta dūša un sākusies vemšana pāris stundas pēc sēņu ēšanas, bet Vidzemē slimnīcā ar aizdomām par saindēšanos ar sēnēm nogādāta kāda 40 gadus veca sieviete.
Vidzemē kādam 50 gadus vecam vīrietim, mežā sēņojot, rokā iekodusi čūska. Vīrietis palīdzības saņemšanai nogādāts slimnīcā.

Vakar Zemgalē vīrietis guvis durtu brūci vēderā, uzkrītot uz govs ķēdes mieta. Vīrietis guvis durtu brūci vēderā un pastāv aizdomas par aknu bojājumu. Vīrietis nogādāts slimnīcā apmierinošā stāvoklī.

Savukārt Vidzemē kāds 46 gadus vecs vīrietis, strādājot mežā, zāģējis kokus un guvis traumas no krītoša koka. Vīrietis nogādāts slimnīcā ar galvas, mugurkaula un krūškurvja traumām, kā arī aizdomām par iekšējo orgānu bojājumiem.

Kopumā NMPD mediķi aizvadītajā diennaktī devušies uz 1113 izsaukumiem, no tiem 230 bijuši saistīti ar dažādām traumām un negadījumiem.

LA.lv