Kultūra
Māksla

Divas sievišķīgas izstādes galerijā “Bastejs”0

Publicitātes foto

Galerijā “Bastejs” 2. augustā tiks atklātas divas ļoti sievišķīgas izstādes – Ineses Vēriņas-Lubiņas jaunāko gleznu ekspozīcija “Dzelme” un tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes “Lielais mīlas sauciens”.

“Es atkal pieredzēju to pašu sapni, kurā es bezpalīdzīgi grimu zilā un klusā dzelmē: svešo ūdeņu dziļumos valda smeldze, kas žilbinoši mirdz. Tā plūst caur bezgalīgo zilumu kā mitoloģiski nezvēri, kā neizdevušies aktieri, kā neatzīti dzejnieki, bezkaunīgi mīļākie un atraidītas meitenes. Šajā dzelmē smeldze vilinoši zaigo un aicina par to tvīkt. Īsu brīdi, kamēr pietiek elpas, vēroju savādo pasauli – pilnīgu, neaptverami sarežģītu un absolūti svešu. Iznirstot, es negausīgi kampju gaisu, tomēr pēc mirkļa vēlos riskēt un ienirt vēlreiz,” savas izstādes koncepciju poētiski apraksta Inese Vēriņa-Lubiņa.

Viņas gleznu sērijas “Dzelme” darbi veidoti kā abstraktas ainavas jauktā tehnikā, slāņojot dabīgos un sintētiskos pigmentus, struktūrpastas, metāliskās lapiņas un lakas.

Savukārt pazīstamā tekstilmāksliniece Iveta Vecenāne monumentālos tekstildarbos pārveidojusi pašas sarakstīto bērnu grāmatu “Vectētiņš Antontiņš un mēs”.

“Pamazām kļūstu huligāne aušanā… Senās tautasdziesmas par mani būtu teikušas tā: “Uz pubuļa uzkāpusi / Ieraudzīja Rīgas pili.” Bet tieši negludais aušanas veids burtiski mudina nepretoties un aust tā, kā pats aužas, un izmantot efektus – lūk, tas ir tas saldākais mirklis, kad iet stellēs un aust,” saka tekstilmāksliniece.

LA.lv