Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
16. janvāris, 2015
Drukāt

Divas vadošās Grieķijas bankas lūdz ECB ārkārtas finansējumu (2)

griekija2

Divas no četrām lielākajām Grieķijas bankām ir lūgušas Eiropas Centrālās bankas (ECB) ārkārtas finansējumu, paredzot finansējuma trūkumu saistībā ar gaidāmajām parlamenta ārkārtas vēlēšanām Grieķijā, piektdien paziņoja Grieķijas centrālā banka.

Grieķijas bankas “Eurobank” un “Alphabank” apstiprināja, ka ir lūgušas pagaidu likviditātes injekcijas – “Ārkārtas likviditātes atbalsta” (“Emergency Liquidity Assistance” (ELA)), piešķiršanu, par ko ECB lems nākamnedēļ ceturtdien, kad ECB padome diskutēs par savu monetāro politiku.

“Tas ir piesardzības lūgums,” norādīja anonīma amatpersona no “Eurobank”. “Mums šobrīd nevajag šo programmu un mēs neplānojam to izmantot,” tā piebilda.

Arī “Alphabank” pārstāvis uzsvēra, ka lūgums ir tikai piesardzības pasākums.

“Decembrī notikušās naudas izņemšanas [no bankas] un Šveices franka [kursa] svārstības noveda mūs pie šī lūguma,” paziņoja bankas pārstāvis.

Anonīma personā Grieķijas centrālajā bankā neizslēdza iespēju, ka abas pārejās Grieķijas lielākās bankas – “National Bank” un “Piraeus Bank” – arī varētu lūgt piešķirt ELA.

Pagājušajā nedēļā Grieķijas centrālā banka pauda pārliecību par valsts banku finansēm. Grieķijas bankas tika rekapitalizētas kā daļa no starptautiskās finanšu palīdzības programmas. Centrālā banka arī noliedza medijos izskanējušās ziņas, ka kapitāls atstāj valsti politiskās neskaidrības dēļ.

Grieķijas bankām kopš maija nav bijusi nepieciešamība pēc ELA.

Pirmstermiņa vēlēšanas Grieķijā notiks 25.janvārī.

Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu varētu iegūt galēji kreiso partiju apvienība “Radikāli kreiso koalīcija” (SYRIZA), kas iestājās par starptautisko aizdevēju pieprasīto taupības pasākumu atcelšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cik var dzīvot uz citu rēķina?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+