×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. augusts, 2016
Drukāt

Divdesmit pieci gadi (9)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Bijušais Augstākās Padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gorbunovs

Jau 25 gadi noieti, kopš Augstākās Padomes priekšsēdētāja Anatolija Gorbunova vadībā tika pieņemts konstitucionālais likums “Par Latvijas Republikas valstisko statusu”.

1991. gads bija bīstams laiks, jo Latvijā atradās bruņots perēklis – PSRS Baltijas kara apgabala štābs. Paldies godavīram, sirdsapziņas cilvēkam Anatolijam Gorbunovam par drosmi, diplomāta gudrību, valstsvīra stāju un prasmi mierīgā gaisotnē sarunāties ar bruņota pārspēka štāba vadību. Anatolijam Gorbunovam nācās saliedēt arī toreiz nestabilo Tautas frontes frakciju. Šie vēsturiskie fakti tiek aizmirsti. Arī tas, cik milzīga nozīme valsts amatos iesaistīt gudrus, ar augstu inteliģenci iesaistītus cilvēkus. Manuprāt, diemžēl latviešiem gudri cilvēki diez ko nepatīk. Drīz varas gaiteņos virsroku guva “draugu būšana”, tajos ielavījās tie, kam tur nebija jābūt. No tā cieta valsts.

Par laimi, Saeimā uzmanību sev piesaistīja jauns, izglītots un inteliģents deputāts Valdis Dombrovskis, kuru izraudzīja premjera amatam. Tieši Valda Dombrovska valdību laikā valsts tika pasargāta no bankrota. Pēc tam viņš tika palaists uz Eiropas varas institūcijām, tā sakot, tālāk no Latvijas.

Pašreiz mūsu varas gaiteņos iet kā pa viļņiem. Bet Latvijas turpmākai pastāvēšanai gudri cilvēki ir ļoti vajadzīgi.

 

Anda Driķe Rīgā

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Šito boļševiku sērgas ideologu gan negaidiju,kad rēgosies avīžu slejās. Aizsargu Organizāciju pavēlēja
  tieši Gorbunovs likvidēt jo tēvu Latvijas Brīvvalsts laikā esot sodijuši par PSRS komunisma propogandu
  Latvijā.

 2. Vai Anda Driķe vispār saprot kas bija šis Gorbunovs?

 3. Vai jums,slavejot kolaboracionistus,tautas nodēvejus,kuri izdarīja visu lai saglabātu savu varu lai to izlaupītu,žoklis neizmežģas.Valsts neatkarība un kolaboracionisms ir nevienojami jēdzieni un to savienošanas mēģinājumu rezultati ir acimredzami,tikai ne pašiem kolaboracionistiem,kurus šie izmēģinājumi iepriecina morāli un materiāli,bet ir nāvejoši tautai.

 4. Tādiem, kā Gorbunovs nav nekādas pateicības, jo latvieši savā muļķībā atļāva komunistierm rīkoties tālak – šobrīd redzams cik tālu ir novesta valsts. Taču igauni pie varas nelaida šādus cilvēkus un Igaunijā tik zems attīstības un sociālais dzīves līmenis nav. Mums vēl nav gana, jo jāsaglabā mistiskas valdes ar tūkstošiem maksātām algām, lai visas nozares nolaistu līdz kliņķim – piemēram veselības aprūpi, kur Čakša brēc ka vārna, ka vēl vajag. Vai tiešam nepietiek šo drausmu. Likvidējiet savas valdes, kurām tiek maksāta nauda ne par ko un ieguldiet šos līdzekļus nozarē!

 5. Nevajag aizmirst, ka šī “boļševiku ideoloģiskā sekretāra” vadībā Latvija atguva neatkarību. Viņš nebūtu iztirgojis Latviju, kā to izdarīja Godmanis un Šķēle.

 6. sociāli atstumtais Atbildēt

  … atbilstoši PSKP CK vadlīnijām … vai ne valerianovič ?

 7. Nevar noliegt Gorbunova nopelnus valsts neatkarības atjaunošanā, bet tajā pat laikā viņš arī nodrošināja, ka pie valsts varas palika tā pati vecā nomenklatūra, liekot pamatus šīs varas pēctecībai. Tā savukārt veikli pielāgojās jaunajiem apstākļiem. Tieši tāpēc šodien joprojām mums savus noteikumus diktē lembergi, brigmaņi, dūklavi un viņiem līdzīgie KADRI no KOMPARTIJAS NOMENKLATŪRAS. Banku sektoru savukārt uzurpēja komjaunatnes darboņi laventi, kargini, priedīši un citi, kuri īstenībā grāva šo sektoru, jo viņu vadītās bankas ir bankrotējušas, bet paši to vadītāji arī šodien dzīvo lepni. Nemaz jau nerunājot par SC “profesionāļiem” ar UŠAKOVU priekšgalā, kuri ilgstoši darbojas Saeimā un pašvaldībās! Tāda, lūk, ir īstenība!

 8. kas tiek gatavots, ja sāk slavēt boļševiku ideoloģisko sekretāru ???

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+