×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. marts, 2012
Drukāt

Divdesmitā pavasara izstāde Rāmavā


ramava_km_8

No šodienas līdz svētdienai starptautiskā lauksaimniecības, mežkopības un lauku būvniecības izstāde “Pavasaris 2012”. Valdlaučos ieradušās aptuveni tikpat daudz firmu, cik parasti – vairāk nekā 300.

 

Izstādes rīkotājs Gunārs Zalcmanis teic, ka salīdzinājumā ar citiem gadiem ekspozīcijas ir kļuvušas kompaktākas un lietišķākas. Proti, daudzi izstādes dalībnieki “nerādot muskuļus” (nesacenšas, kurš aizņems lielāku platību).

G. Zalcmanis apmeklētājiem ieteic pievērst uzmanību jaunumiem – “Westfalia” govju slaukšanas robotam, Latvijas Zemnieku federācijas ekspozīcijai, kas 180 kvadrātmetros centīsies rādīt Latvijas laukos notiekošos procesus, ES pazīstamās Polijas firmas “Riela Polska” graudu apstrādes tehnikai un citiem. Kā ierasts, būs vismaz 20 stādu pārdevēji un arī “dzīvā radība” .

Parasti gaļas liellopus izstādē rāda SIA “Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācija”, bet šajā reizē jaunlopus rādīs arī LPKS “ABC projekts”. Pirmo reizi varēs arī piedalīties bullīša vairāksolīšanā, ko Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācija rīkos 31. martā. Savukārt Latvijas Šķirnes trušu audzētāju asociācijas biedri ne tikai rādīs un pārdos vairāk nekā 200 dažādu šķirņu garaušus, bet arī dos padomus trušu audzēšanas inventāra pirkumam.

Ja neesat vēl nopirkuši sēklas kartupeļus, tad izstādē varēsiet izvēlēties no četru valstī labi zināmu saimniecību piedāvājuma klāsta.

Izstādē nepiedalīsies vairāki lielie traktoru pārdevēji, kas uzskata – īstais darījumu laiks ir rudens, kad saimnieki saņem naudu par ražu, vai tad, kad ir pieejams ES fondu atbalsts (to patlaban var saņemt Latgales saimnieki). Tomēr varēs, piemēram, novērtēt jauno Krievijas rūpnīcā “Rostseļmaš” ražoto universālo kombainu “Don 680”, kas ar trīs dažādiem hederiem izmantojams kukurūzas pļaušanai, zāles pļaušanai un smalcināšanai un arī kā pacēlājs.

 

Semināru plānā uzmanību pievērš rīt no rīta notiekošais seminārs par videi nekaitīgajām – ūdenī iegremdējamām – hidroelektrostacijām, kas ir ļoti izplatītas Skandināvijas valstīs. Turpat izstāžu kompleksā notiks arī semināri par gaļas liellopu audzēšanu, vēja enerģijas izmantošanas iespējām, par ķiploku audzēšanu un citām tēmām.

 

Ķekavas novada Tūrisma informācijas centrs visiem apmeklētājiem piedāvā orientēšanās akciju – ienākot izstādē, ikviens apmeklētājs saņems taloniņu ar desmit ekspozīcijām, kas ir jāapmeklē. Pēc apmeklējuma varēs saņemt suvenīru un piedalīties 300 latu lielā balvu fonda izlozē.

Savukārt izstādes ģenerālsponsors SIA “Hipolīzings” un Hipotēku banka rīko loteriju “Tavs pavasara palīgs”, kur izlozes notiks trīs reizes dienā, bet galveno balvu izlozēs svētdien pulksten 12.

Izstādes rīkotāji kā aizvien ir SIA “A.M.L.” sadarbībā ar Zemkopības ministriju, atbalstītājs ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+