Ekonomika
Auto un moto

Divdesmitās jubilejas gadā “Latvijas Gada auto” dodas rudens testa braucienā0

Publicitātes foto

Pirmo reizi “Latvijas Gada auto” tituls tika pasniegts 1998. gadā, un šogad ir konkursa 20 gadu jubileja. Šo gadu laikā konkursam ir gājis dažādi. Ir bijusi gan augšupeja, gan krīzes laikā nācās samazināt konkursa apmērus.

Šobrīd konkursā “Latvijas Gada auto 2019” ir jau pieteikti 20 automobiļi, taču pieteikšanās turpinās līdz pat novembrim, kad kopējais dalībnieku skaits sasniegs ap 30 jaunāko auto modeļu. Uzreiz jāuzsver, ka konkursā drīkst pieteikt tikai jaunākos automobiļus tirgū, kas būtiski ierobežo dalībnieku skaitu.

Sestdien, 22. septembrī, norisinājās konkursa “Latvijas Gada auto 2019” rudens testa brauciens, ar mērķi žūrijai un mediju pārstāvjiem dot iespēju iepazīties ar šī gada konkursa dalībniekiem.

Pirmo reizi piedalījās jaunās paaudzes “Peugeot 508, Peugeot Rifter” un “KIA CEED”.

Visu jaunu auto interesentiem iesakām kalendārā ierakstīt 13. oktobri, kad notiks “Latvijas Gada auto testa diena Molā”. Šis ir vērienīgs pasākums, kas jau ir kļuvis par ikgadēju tradīciju.

Tajā jebkurš interesents ar autovadīšanas tiesībām var veikt izmēģinājuma braucienus ar konkursa pretendentiem un jaunākajiem automobiļiem Latvijas tirgū. Turklāt katram automobilim būs īpašie piedāvājumi tā iegādei vai servisā.

Papildus izbraucieniem ar auto piedāvās arī vērtīgus, interaktīvus bezmaksas satiksmes drošības seminārus ekspertu Ata Jansona un Ivara Caunes vadībā. Šī gada tēma ir distances un braukšanas trajektorijas ievērošana.

Veiklības brauciena uzvarētājam balvā jauns auto un nedēļas nogale ar pilnu degvielas tvertni. Bet tas viss vēl priekšā 13. oktobrī t/c “Mols” autostāvvietā, sola rīkotāji.

Konkursā ir pieteikti: “BMW X3”, “Škoda Fabia”, “Hyundai Kona”, “Seat Arona”, “Ssangyong Rexton”, “Mitsubishi Eclipse Cross”, “Nissan Leaf”, “Mercedes-Benz A-klase”, “Mercedes-Benz CLS”, “Citroën C3 Aircross”, “Citroën C4 Cactus” “Jaguar E-Pace”, “Volkswagen T-Roc”, “Dacia Duster”, “Subaru XV”, “Peugeot 508”, “Peugeot Rifter”, “KIA Ceed”, KIA Sportage” un un “Lamborghini Urus”.

LA.lv