Latvijā
Sabiedrība

Divgadīgs bērns izkrīt pa otrā stāva logu. Smiltis paglāba2


Foto – Pixabay
Foto – Pixabay
Foto – Pixabay

Vakar Rīgā divus gadus vecs zēns izkrita pa otrā stāva logu, aģentūrai LETA pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Bērns nokritis smiltīs, kas mīkstinājušas kritienu. Zēns slimnīcā nogādāts ar ķermeņa sasitumiem.

Vakar mediķi snieguši palīdzību vairākos gadījumos, kad, krītot no augstuma, traumas guva bērni. Piemēram, Rīgā no gultas izkrita septiņus mēnešus vecs zīdainis, kurš guva galvas traumu. Savukārt Zemgalē cieta apmēram trīs gadus veca meitene, kura izkrita no šūpuļtīkla, gūstot galvas un mugurkaula traumas. Citviet Zemgalē kāda 11 gadus veca meitene izkrita no šūpolēm, gūstot kājas lūzumu.

Tāpat vakar cietuši arī vairāki pieaugušie. Rīgā 32 gadus vecs vīrietis izkrita pa ceturtā stāva logu. Viņš guvis politraumu jeb vairāku ķermeņa daļu ievainojumus, tostarp galvas, vēdera, krūškurvja un mugurkaula traumas.

Pierīgā vakar cieta arī 87 gadus vecs vīrietis, kurš, labojot mājas jumtu, kritis no apmēram divu metru augstuma. Vīrietis guvis mugurkaula un krūškurvja traumu, kā arī ribu lūzumus.

Savukārt Zemgalē, labojot mājas piebūves jumtu, no divu metru augstuma kritis 69 gadus vecs vīrietis, kurš guvis galvas un mugurkaula traumas.

Kurzemē 63 gadus vecs vīrietis izkritis cauri kūts jumtam. Kritiens bijis no apmēram trīs metru augstuma uz betona grīdas, un pēc notikušā vīrietis guvis galvas un mugurkaula traumas.

Cietušos cilvēkus mediķi nogādājuši slimnīcā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD saņēma 1052 izsaukumus, no kuriem 176 bija saistīti ar traumām un negadījumiem.

LA.lv